הפארק הלאומי סקוויה Sequoia National Park

צריכים עזרה בתכנון החופשה בסן פרנסיסקו ?

הפארק הלאומי סקוויה Sequoia National Park

הפארק הלאומי סקויה הוא ארץ פלאות טבעית הממוקמת בדרום הרי סיירה נבדה בקליפורניה, ארה"ב. הוא מפורסם בעצי הסקויה הענקיים שלו, שהם העצים הגדולים בעולם ויכולים להגיע לגובה של עד 275 מטר וקוטר של 25 מטר. 

הפארק הוקם בשנת 1890 ומשתרע על שטח של 404,063 דונם. הפארק הלאומי סקויה הוא גם ביתם של מיני צמחים ובעלי חיים רבים ומגוונים, כרי דשא יפים, אגמים אלפיניים ונופים הרריים מדהימים. הסקויה הענקיים הם האטרקציה העיקרית של הפארק הלאומי סקויה. 

העץ המפורסם ביותר בפארק הוא הגנרל שרמן, שהוא העץ הגדול בעולם בנפח, המוערך בכ-15,500 מטרים מרובעים. עצים בולטים אחרים כוללים את הנשיא, הסנאט ועצי צ'ף סקויה. המבקרים יכולים ליהנות מטיולים ציוריים, טיולים וסיורים מודרכים כדי לחקור את מטעי הסקויה הענקיים וללמוד על הביולוגיה והאקולוגיה הייחודית שלהם.

הפארק מציע מגוון רחב של פעילויות למבקרים, מטיולים קלים ועד טיולים אתגריים, טיפוס צוקים, קמפינג וספורט חורף כמו סקי וסנובורד. מסלולי ההליכה הפופולריים ביותר כוללים את שביל הקונגרס, לולאת היער הענק, שביל ההיי סיירה ושבילים נוספים. המבקרים יכולים גם לחקור את מערת הקריסטל, מערכת מערות תת קרקעית יפהפייה עם תצורות סלע מדהימות ומים צלולים.

השמורה הלאומית פארק סקויה, חווית טבע נדירה
השמורה הלאומית פארק סקויה, חווית טבע נדירה

בפארק הלאומי סקויה יש מספר מרכזי מבקרים בהם המבקרים יכולים להשיג מפות, חוברות מידע על ההיסטוריה, הגיאולוגיה, החי והצומח של הפארק. מרכז המבקרים המרכזי ממוקם בכניסה לפארק ומספק היכרות מקיפה עם האטרקציות והפעילויות של הפארק. 

מרכזי מבקרים אחרים כוללים את מוזיאון היער הענק, מרכז המבקרים פוט הילס ומרכז המבקרים לודג פול. מזג האוויר בפארק הלאומי סקויה משתנה בהתאם לעונה ולגובה. הקיץ הוא בדרך כלל חם ויבש, עם הטמפרטורות נעות בין 20 ל 30 מעלות, בעוד שהחורף קר ומושלג, עם טמפרטורות שנעות בין 2 ל 10 מעלות. מומלץ להגיע מוכנים לתנאי מזג האוויר המשתנים ולהביא ביגוד וציוד מתאים לפעילויות המתוכננות שלהם. האביב והסתיו הם זמנים מצוינים לבקר בפארק כאשר יש פחות עומס ומזג האוויר מתון.

עצי הסקויה המיוחדים של הפארק הלאומי סקויה

עצי הסקויה הענקיים הם האטרקציה העיקרית של הפארק הלאומי סקויה והם בין האורגניזמים החיים העתיקים ביותר על פני כדור הארץ. עצים מסיביים אלו יכולים לחיות למעלה מ-3,000 שנים ויכולים לצמוח לגובה של 80 מטרים, עם קוטר גזע של עד 5 מ"ר. הם ייחודיים להרי סיירה נבדה של קליפורניה ונמצאים רק באזור הזה בעולם.

לסקויה הענקיים יש מאפיינים ייחודיים המבדילים אותם מעצים אחרים. יש להם קליפה עבה ועמידה בפני אש שיכולה להגיע לעובי של עד שלושה מטרים, מה שעוזר להגן עליהם מפני שריפות. לעצים יש גם מערכות שורשים רדודות שמתפרסות לכל הכיוונים, מה שמאפשר להם לספוג לחות משטח רחב. הסקויות הענקיות מסתמכות על שריפות בר תקופתיות כדי לנקות את קרקעית היער ולשחרר את הזרעים שלהן, שדורשים אדמה חשופה ואור שמש כדי לנבוט.

חורשות הסקויה הענקיות בפארק הלאומי סקויה הן מהגדולות והעתיקות בעולם. העץ הגדול ביותר בפארק ובעולם, הגנרל שרמן, נפח בלתי נתפס  וגילו מוערך במעל 2,200 שנה. עצים בולטים נוספים כוללים את הנשיא, שהוא העץ השני בגודלו בעולם, ועץ הבול, שהוא אחד הגדולים מבחינת היקפו.

המבקרים יכולים לחקור את חורשות הסקויה הענקיות בכמה מסלולי הליכה ובנסיעות נוף ברחבי הפארק. שביל הקונגרס הוא מסלול טיול פופולרי שלוקח את המבקרים בלב היער הענק, בו ניתן למצוא רבים מהעצים הגדולים ביותר בפארק. לולאת היער הענק היא נסיעה ציורית שעוברת ליד רבים מהעצים האייקוניים של הפארק, כולל הגנרל שרמן והנשיא.

כדי להגן על הסקויות הענקיות, מומלץ למבקרים לפעול לפי תקנות הפארק ולהימנע מפגיעה בעצים או בסביבתם הסובבת. כמו כן, על המבקרים להישאר בשבילים ייעודיים להימנע מהליכה על השורשים הרדודים של העצים, שכן הדבר עלול לגרום לנזק ולמנוע מהעצים לקבל את הלחות הדרושה להם כדי לשרוד.

הפארק הלאומי סקויה הוא ארץ פלאות טבעית
הפארק הלאומי סקויה הוא ארץ פלאות טבעית

אטרקציות מומלצות בפארק הלאומי סקויה

הפארק הלאומי סקויה הוא ביתם של אטרקציות עוצרות נשימה רבות, החל מעץ הסקויה הענקי המתנשא לגובה עצום ועד לנופי הרים ציוריים ואגמים צלולים. הנה כמה מהאטרקציות הפופולריות ביותר בפארק:

עץ  הגנרל שרמן  – עץ שרמן הכללי הוא העץ הגדול בעולם בנפח והוא מוערך בסביבות 2,200 שנה. המבקרים יכולים לעשות הליכה קצרה מהחנייה אל העץ ולהתפעל מגודלו העצום. עץ הגנרל שרמן ממוקם ביער הענק, שבו נמצאים גם עצי סקויה ענקיים רבים אחרים.

סלע מורו – סלע מורו הוא כיפת גרניט המתנשאת לגובה של 2500 מטר מעל פני הים ומציעה נופים מדהימים של ההרים והעמקים שמסביב. המבקרים יכולים לטפס במעלה 350 המדרגות לראש הסלע, שם הם יכולים ליהנות מנופים פנורמיים של הפארק.

מערת קריסטל – מערת קריסטל היא מערכת מערות תת קרקעית יפהפייה עם תצורות סלע מדהימות ומים צלולים. המבקרים יכולים לערוך סיור מודרך במערה וללמוד על הגיאולוגיה וההיסטוריה שלה. המערה פתוחה רק בחודשי הקיץ ודורשת הזמנה מראש.

מפלי טוקופה – מפלי טוקופה הם מפל בגובה עצום אשר ממוקם בלב הפארק. המבקרים יכולים לצאת לטיול רגלי של שישה קילומטרים הלוך ושוב אל המפלים, שמציע נופים מדהימים של ההרים והעמקים שמסביב. הטיול קל יחסית ומתאים לכל רמות המיומנות.

קרסנט מידאו –  הוא אחו יפהפה הממוקם ביער הענק מוקף בעצי סקויה ענקיים. האחו הוא מקום מצוין לפיקניק או לטיול נינוח ומציע נופים מדהימים של ההרים שמסביב.

כל אחת מהאטרקציות הללו מציעה חוויה ייחודית ובלתי נשכחת למבקרים בפארק הלאומי סקויה. בין אם תרצו להתפעל מהעץ הגדול בעולם או ליהנות מנופים פנורמיים מראש כיפת גרניט, בפארק הלאומי סקויה יש משהו לכולם.

גנרל שרמן, שהוא העץ הגדול בעולם
גנרל שרמן, שהוא העץ הגדול בעולם

מסלולי הליכה מדהימים בשמורה הלאומי סקויה

הפארק הלאומי סקויה הוא גן עדן למטיילים, עם עשרות שבילים המציעים נופים עוצרי נשימה של סקויה הענקים של הפארק, אגמים צלולים ונופי הרים ציוריים. להלן כמה ממסלולי ההליכה הפופולריים ביותר בפארק:

שביל הקונגרסים – שביל הקונגרסים הוא שביל לולאה באורך 3 קילומטרים שלוקח את המבקרים בלב היער הענק, בו ניתן למצוא רבים מהעצים הגדולים ביותר בפארק. המסלול קל יחסית ומתאים לכל רמות המיומנות. לאורך הדרך, המבקרים יכולים להתפעל מהסקויות המתנשאות, כולל עץ הגנרל שרמן, העץ הגדול בעולם.

הר וויטני – הר וויטני הוא הפסגה הגבוהה ביותר בארצות הברית הרציפה, בגובה של יותר מארבעת אלפים מטרים. שביל הר ויטני הוא טיול מאומץ של ארבעים קילומטרים, הלוך ושוב שלוקח את המבקרים לפסגת ההר, ומציע נופים מדהימים של הנוף שמסביב. הטיול מומלץ רק למטיילים מנוסים, מכיוון שהוא כרוך בעליות גובה תלולות וגובה רב.

שביל האגמים – שביל האגמים הוא טיול הלוך ושוב של עשרים קילומטרים שלוקח את המבקרים על פני מספר אגמים אלפיניים ציוריים, כולל אגם הת'ר, אגם אסטר ואגם האגס. השביל בינוני בדרגת קושי ומציע נופים מדהימים של הרי סיירה נבאדה. הטיול פופולרי במיוחד בחודשי הקיץ כאשר האגמים צלולים ומושלמים לשחייה.

שביל מפלי טוקופה – שביל מפלי טוקופה הוא טיול הלוך ושוב של שבעה קילומטרים שלוקח את המבקרים לבסיס מפלי טוקופה בגובה עצום המסלול קל יחסית ומתאים לכל רמות המיומנות, ומציע נופים מדהימים של ההרים והעמקים שמסביב. המפלים מרשימים במיוחד באביב כאשר הפשרת השלגים מגבירה את זרימת המים.

שביל אלטה פיק – שביל אלטה פיק הוא טיול הלוך ושוב של עשרים וחמישה קילומטרים שלוקח את המבקרים לפסגת אלטה פיק, המציע נופים מדהימים של ההרים והעמקים שמסביב. השביל מפרך וכרוך בעליות גובה תלולות, מה שהופך אותו מומלץ רק למטיילים מנוסים. הפסגה מציעה נוף פנורמי של הרי סיירה נבאדה והיא מרשימה במיוחד בזריחה ובשקיעה.

כל אחד ממסלולי ההליכה הללו מציע חוויה ייחודית ובלתי נשכחת למבקרים בפארק הלאומי סקויה. בין אם תרצו להתפעל מהעצים הגדולים בעולם או ליהנות מנופים פנורמיים מפסגת הרים, בפארק הלאומי סקויה יש משהו למטיילים בכל רמות המיומנות.

כל מה שנשאר הוא להתרווח ולהירגע, שמורת הטבע סקויה
כל מה שנשאר הוא להתרווח ולהירגע, שמורת הטבע סקויה

הזמן הטוב ביותר לבקר בפארק הלאומי סקויה

זה תלוי בהעדפות ובתחומי העניין האישיים שלכם. הנה מה שאתה צריך לדעת על העונות השונות ועל מה שהן מציעות לביקור בפארק,

קיץ (יוני עד אוגוסט) – הקיץ הוא הזמן הפופולרי ביותר לבקר בפארק, מכיוון שמזג האוויר חם והימים ארוכים. עם זאת, זה גם אומר שהפארק יכול להיות עמוס, וחלק מהאטרקציות הפופולריות, כמו עץ שרמן הגנרל, יכולות להיות עמוסים. הקיץ הוא זמן מצוין לטיולים רגליים, לשחייה ולחקור את האגמים והכרויות של הפארק.

סתיו (ספטמבר עד נובמבר) –  הסתיו הוא זמן יפה לבקר בפארק, שכן עלי העצים משנים את צבעם וההמונים מתחילים להתדלדל. מזג האוויר מתון, מה שהופך אותו לזמן מצוין לטיולים רגליים ולחקור שבילי הפארק. צבעי הסתיו מרשימים במיוחד ביער הענק, שבו הסקויות הענקיות מוקפות בעלווה תוססת.

חורף (דצמבר עד פברואר) – החורף הוא זמן שקט ושליו לבקר בפארק, שכן ההמונים נעלמו, והפארק מכוסה בשלג. חלק מהכבישים והאטרקציות של הפארק עשויים להיות סגורים בשל שלג וקרח, אך המבקרים עדיין יכולים ליהנות מנעלי שלג, סקי קרוס קאנטרי ופעילויות חורף אחרות. החורף הוא גם זמן מצוין לצפייה בכוכבים, שכן השמים הצלולים של הפארק מציעים נופים מדהימים של הכוכבים וקבוצות הכוכבים.

אביב (מרץ עד מאי) – האביב הוא זמן יפה לבקר בפארק, שכן השלג נמס, והנהרות והמפלים של הפארק נמצאים בשיאם. מזג האוויר מתון, וההמונים עדיין לא הגיעו, מה שהופך אותו לזמן מצוין לטיולים רגליים לחקור את שבילי הפארק. האביב הוא גם זמן מצוין לצפייה בחיות בר, שכן בעלי החיים של הפארק יוצאים מתרדמת החורף שלהם.

לסיכום, הזמן הטוב ביותר לבקר בפארק הלאומי סקויה תלוי בהעדפות ותחומי העניין האישיים שלכם. אם אתם מעדיפים מזג אוויר חם וימים ארוכים, אז הקיץ עשוי להיות הזמן הטוב ביותר עבורכם. אם אתם מעדיפים קהל שקט יותר וצבעי סתיו יפים, אז הסתיו עשוי להיות הזמן הטוב ביותר עבורכם. לא משנה מתי תבקרו, הפארק מציע יופי טבעי מדהים וחוויות בלתי נשכחות.

הפארק הלאומי סקוויה
הפארק הלאומי סקוויה

מידע שימושי לביקור בפארק הלאומי סקויה

דמי כניסה – דמי כניסה לפארק הלאומי סקויה הם 35 דולר לרכב, בתוקף לשבעה ימים. ישנם גם כרטיסים שנתיים ובין-סוכנויות זמינים המאפשרים למבקרים להיכנס למספר פארקים לאומיים לאדמות פדרליות.

לינה – ישנן מספר אפשרויות לינה בתוך הפארק, כולל לודג'ים, בקתות וחניונים. מומלץ מאוד להזמין מקום, במיוחד בעונת השיא.

מזון ואספקה – ישנן מספר מסעדות וחנויות כלליות בתוך הפארק, אך למבקרים מומלץ להביא אוכל ואספקה ​​משלהם, מכיוון שהאפשרויות בתוך הפארק עשויות להיות מוגבלות ויקרות.

מזג אוויר – מזג האוויר בפארק הלאומי סקויה יכול להשתנות מאוד בהתאם לתקופת השנה ולגובה. המבקרים צריכים להיות מוכנים למגוון תנאים, כולל קיץ חם, חורפים קרים ושינויים פתאומיים במזג האוויר.

חיות בר – הפארק הוא ביתם של מגוון רחב של חיות בר, כולל דובים שחורים, אריות הרים צביים ופרדות. המבקרים צריכים לכבד את בעלי החיים ולשמור על מרחק בטוח.

דרכים להגיע לפארק הלאומי סקויה מסן פרנסיסקו

נהיגה ברכב פרטי –  הפארק ממוקם כ-362 ק"מ דרומית מזרחית לסן פרנסיסקו וניתן להגיע אליו ברכב דרך כביש 99 וכביש 198. הנסיעה אורכת כ-4.5 שעות, תלוי בתנועה.

תחבורה ציבורית – אין תחבורה ציבורית ישירה לפארק הלאומי סקויה מסן פרנסיסקו, אבל המבקרים יכולים לקחת אוטובוס או רכבת לערים סמוכות, כמו פרזנו או ויסליה, ואז לשכור רכב או לקחת שאטל לפארק.

שדות תעופה – שדות התעופה הקרובים ביותר לפארק הלאומי סקויה הם נמל התעופה הבינלאומי פרזנו יוסמיטי (FAT) כמו גם נמל התעופה בייקרספילד מדוז פילד (BFL), שניהם במרחק של שעתיים נסיעה מהפארק.

לסיכום, הפארק הלאומי סקויה מציע למבקרים בו חוויה ייחודית ובלתי נשכחת, עם יופי טבעי מהמם, סקוויות ענק, ומגוון רחב של פעילויות חוצות. על המבקרים להיות מוכנים לתנאי מזג האוויר והחי המשתנים של הפארק, ולהקפיד לתכנן את הטיול מראש, במיוחד בעונת השיא. הגעה לפארק מסן פרנסיסקו אפשרית בנהיגה או בתחבורה ציבורית.

מה צריך לדעת לפני ביקור בפארק הלאומי סקויה? איזה אטרקציות יש שם? כל מה שחשוב לשאול על הפארק הלאומי סקויה

הפארק הלאומי סקויה הוא אחד הפארקים הלאומיים המרהיבים ביותר בארצות הברית ומציע חוויה טבעית ותרבותית מדהימה למבקרים. הנה כמה מהסיבות שהפארק שווה ביקור, עצי הסקויה הענקיים, הפארק מכיל את עצי הסקויה הענקיים הגדולים והמרשימים ביותר בעולם. מבקרים יכולים להתרשם מגובהם המדהים וממראות הקסומים של הטבע הנמצאים בקרבתם. מסלולי הטיול המרהיבים, הפארק מציע מגוון רחב של מסלולי טיול, החל ממסלולים קצרים למשפחות ועד למסלולי טיול ארוכים יותר למטיילים מנוסים. הנוף המדהים בפארק מבטיח חוויה מרהיבה למבקרים. הפארק מציע מגוון טבעי מדהים, כולל צמחייה ובעלי חיים. תוכלו למצוא נחלים, אגמים, מצוקים ומעיינות, וגם לצפות בצפרדעי הרים, ציפורים מגוונות ובעלי חיים פראיים.

הפארק הלאומי סקויה נמצא בצפון קליפורניה, כ 360 ק"מ מייל מסן פרנסיסקו. ישנם מספר אפשרויות להגיע לפארק הלאומי סקויה מסן פרנסיסקו, נסיעה ברכב פרטי מסן פרנסיסקו יכולה לקחת 4 שעות בכביש 101 דרך סן חוזה ולקחת יממה אחת למנוחה וטיול בפארק. תחבורה ציבורית: ניתן לקחת רכבות או אוטובוסים ציבוריים של חברות כמו Amtrak או Greyhound מסן פרנסיסקו לערים קרובות לפארק כמו ויסלה ופורטרוויל. משם ניתן לקחת רכבת נוספת או רכב לפארק. 

הפארק הלאומי סקויה מלא באטרקציות מרהיבות, הנה כמה מהמובילות, העצים הענקיים בפארק הם האטרקציה הכי מפורסמת והן זכו להיות מובילות בסיורים בפארק. הגובה והעוצמה של העצים מרשימים ומרגשים, והם מספקים תחושה של עוצמה ושאיפה. נחל קואוויה ופסגת מורו, הפסגה של הר מורו היא הנקודה הגבוהה בפארק הלאומי סקויה ומציעה נוף עוצר נשימה של הנוף הטבעי של הפארק. ישנם מסלולי טיול רבים לפסגת ההר לנחל קואוויה שמציעים נופים מדהימים של מספר קניונים, מפלים ונופי הרים. מפלי קינגס קניון הם שיא הפארק הלאומי סקויה והם מציעים מראה עוצר נשימה של טבע נהדר ומרשים. ישנם מסלולי טיול למפלים המשתרעים על אורך קילומטר וחצי.

הפארק הלאומי סקויה מציע מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות המתאימות לילדים בכל הגילאים. הנה כמה מן הפעילויות המומלצות, הצגת האורחים של הפארק, מדריכי הפארק מציעים הצגות וסיורים על החיים והטבע באזור. זהו חוויה מעניינת וחינמית לילדים ומבוגרים כאחד. טיולי הליכה, הפארק מציע מספר מסלולי הליכה קלים ובהם ילדים יכולים לצפות באזור ולקבל השראה מהטבע הכובש את המקום. ביקור במרכז המידע הטבעי, המרכז מציע תערוכות ופעילויות אינטראקטיביות הקשורות לטבע ולחיים המתגוררים באזור. הילדים יכולים ללמוד הרבה דברים חדשים ומעניינים על החיות והצמחים המיוחדים בפארק.

הזמן הטוב ביותר לבקר בפארק הלאומי סקויה הוא בין חודשי מאי ועד ספטמבר, כשמזג האוויר הוא הכי נעים ויש אפשרות לצפות בכמות גבוהה של פעילויות ואטרקציות. במהלך חודשי הקיץ והסתיו, הטמפרטורות נעות בין 25 ל- 30 מעלות. משך היום בפארק והתוכניות לטיולים יכולות להשתנות בהתאם לעונה. לכן, חשוב לבדוק את תנאי מזג האוויר ואת תכנית האטרקציות והפעילויות הזמינות בפארק לפני הגעה. בכל מקרה ביקור בפארק הלאומי סקויה מומלץ לכל אורך השנה,  כאשר לכל עונה יש את הקסם שלה. הפארק הלאומי סקויה הוא מקום מקסים שלא כדאי לוותר עליו.

לחזור למשהו ספציפי?

מידע שאסור לפספס

אסור לפספס

מלונות

קולינריה

מחוץ לעיר

צריכים לבחור מלון?

דילוג לתוכן