רובע קסטרו (Castro District) והקהילה הגאה

צריכים עזרה בתכנון החופשה בסן פרנסיסקו ?

רובע קסטרו (Castro District) והקהילה הגאה

סן פרנסיסקו תמיד הייתה עיר ליברלית, האוכלוסייה המגוונת והייחודית שלה יצרו קשת של אנשים שחיים יחד ויוצרים קהילה יוצאת דופן. סן פרנסיסקו נחשבת עבור רבים כמכה של הקהילה הגאה אשר מתרכזת בעיקר ברובע קסטרו. האוכלוסייה הכוללת של סן פרנסיסקו היא שבע מאות חמישים אלף תושבים מתוכם יותר ממאה אלף משתייכים לקהילה הגאה.

רובע הקסטרו לא היה השכונה של הקהילה הגאה עד תחילת שנות השישים. עד אז הכונה אוכלסה בעיקר על ידי מהגרים איריים ונקראה עמק אאוריקה. בתחילת שנות השישים עם עליית דור האהבה החלו להגיע לשכונה אלפי אנשים מהקהילה שהחליטו להשתקע בה ולהקים בית. 

סיור מודרך ברובע קסטרו אחר הקהילה הגאה

אחד הסיורים השווים בסן פרנסיסקו, כולל הטבות משתלמות

סן פרנסיסקו תמיד הייתה ידועה כעיר עם גישה חופשית, בתקופת הבהלה לזהב העיר הייתה מוקד משיכה של מלחים רבים מרחבי העולם. בעיר עצמה פעלו אינספור בתי בושת עד תחילת המאה העשרים. לאחר מכן נפתחו בעיר עשרות מועדוני חשפנות ותעשיית הסרטים הפורנוגרפיים פרחה.

כיום רובע קסטרו הוא סמל בינלאומי לחופש הגאווה. השכונ הפכה להיות יעד תיירותי פופולרי, מלא בחנויות ומקומות בילוי פופולריים בסן פרנסיסקו. יש המון מה לראות ולעשות ברובע קסטרו, כאשר מגיעים לסן פרנסיסקו בהחלט מומלץ לבקר ולחקור את השכונה הייחודית. אספנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על ביקור ברובע קסטרו בסן פרנסיסקו.

סיור מודרך ברובע קסטרו אחר הקהילה הגאה

סיור מודרך ברובע קסטרו זוהי ללא ספק דרך מעולה ללמוד על ההיסטוריה המעניינת של השכונה. הסיור הפופולרי לוקח אתכם אחורה מאה שבעים שנה בהיסטוריה של השכונה ושל סן פרנסיסקו. לאורך הסיור תגיעו לנקודות ציון חשובות ברחבי הרובע ותקבלו מידע חשוב ומעניין מהמדריך.

תבקרו בפארק המשולש הוורוד האייקוני אשר בנוי בצורה של משולש. הפארק נבנה במטרה להנציח את המאבק של הקהילה הגאה שסבלו ועדיין סובלים מאפליה בשל הבחירה המינית שלהם, בפארק יש אנדרטת זיכרון ייחודית אשר מהווה מוקד עלייה לרגל עבור אנשים מהקהילה הגאה מכל רחבי העולם.

 

חלק מהסיור מוקדש לאחד הגיבורים של הקהילה הגאה הארווי מילק, אשר היה מנהיג זכויות האזרח מטעם קהילת הלהט"ב. הוא היה זה שביסס את הקהילה ברובע קסטרו. בסיור תראו איפה הוא חי ואיפה הוא פעל, לאורך כל הסיור תראו סימנים וסמלים היסטוריים אשר מייצגים את העבר המורכב של הקהילה הגאה, תבקרו במגוון נקודות ציון חשובות כמו האגודה ההיסטורית למלחמה באיידס, וברחוב המדרכות ברונזה עם שמות של אנשים מפורסמים מהקהילה.

לאורך כל הסיור אתם מוזמנים לשאול את המדריך או המדריכה שאלות שמעניינות אתכם, כמו כן בסוף הסיור שווה להתייעץ עם המדריך ולקבל כמה טיפים על המשך בילוי באזור, קחו בחשבון שנהוג גם להשאיר טיפ קטן. בכל מקרה מומלץ להישאר עוד קצת באזור וליהנות ממסעדה טובה, לעשות קניות, או סתם לחקור את השכונה ולספוג את האווירה הייחודית שלה.

סיור מודרך ברובע קסטרו אחר הקהילה הגאה

אחד הסיורים השווים בסן פרנסיסקו, כולל הטבות משתלמות

מידע שימושי על סיור מודרך ברובע קסטרו

סיור מודרך ברובע קסטרו זכה בלא מעט פרסים כאחד הסיורים הטובים ביותר בסן פרנסיסקו. את הכרטיסים לסיור המבוקש בהחלט מומלץ בחום לקנות מראש. בשל הביקוש הגדול לסיור כדאי לקנות את הכרטיסים מוקדם ככל האפשר. מחיר של כרטיס לסיור מודרך ברובע קסטרו עולה, מאה שלושים ושתיים שקלים לאדם.

הכרטיס כולל, סיור של שעתיים עם מדריך טיולים מקומי, לאחר רכישת הכרטיסים אתם מקבלים אותם למייל ממנו ביצעתם את ההזמנה. רכישה של כרטיסים מראש באינטרנט מאפשרת לכם להזמין את הכרטיס היום ולשם עליו במועד סמוך לים הסיור, כמו כן במידה ואתם לא יכולים להגיע לסיור ניתן לבטל את הכרטיסים בהתראה של עשרים וארבע שעות לפני מועד הסיור.

סיור מודרך ברובע קסטרו מוגדר כסיור קל, על אף שזה בסן פרנסיסקו אין כמעט עליות וההליכה היא קלילה ועוצרים לא מעט בנקודות ציון חשובות. חשוב להגיע לנקודת המפגש של הסיור לפחות רבע שעה לפני מועד הסיור. נקודת המפגש של הסיור נמצאת ברחוב קסטרו ארבע מאות ליד עמוד הדגל הגדול. 

על פי חוות דעת של מבקרים שכבר עשו את הסיור, הם מתארים אותו כחוויה שווה במיוחד ששווה את ההשקעה הכספית. המדריך מאוד מתמצא בהיסטוריה של הרובע ויודע להעביר את הסיור בצורה מעניינת ומבדרת. 

מה מיוחד ברובע קסטרו בסן פרנסיסקו? האם שווה לבקר שם? כל מה שחשוב לשאול על רובע קסטרו בסן פרנסיסקו?

רובע קסטרו בסן פרנסיסקו נחשב לאחת השכונות הייחודיות בעיר. רובע ידוע כמקום הסמלי של קהילת הלהט"ב. השכונה הפכה להיות מוקד עלייה לרגל של הקהילה הגאה עבור אנשים מכל רחבי העולם. שכונת קסטרו ידועה בפתיחות שלה והקבלה של האחר, יש לשכונה היסטוריה ארוכה וכיום היא אחד המקומות הכי מרכזיים של הקהילה הגאה בכל העולם.

בהחלט כן, סיור מודרך ברובע קסטרו זוהי דרך מצוינת לחקור את השכונה וללמוד את ההיסטוריה המעניינת שלה מפי מדריך או מדריכת טיולים מקומיים אשר מכירים טוב את השכונה. הסיור מגיע לנקודות הציון החשובות של הרובע ומלמד אתכם על ההיסטוריה הענפה של הקהילה הגאה בסן פרנסיסקו.

בהחלט כן, סיור מודרך ברובע קסטרו זוהי דרך מצוינת לחקור את השכונה וללמוד את ההיסטוריה המעניינת שלה מפי מדריך או מדריכת טיולים מקומיים אשר מכירים טוב את השכונה. הסיור מגיע לנקודות הציון החשובות של הרובע ומלמד אתכם על ההיסטוריה הענפה של הקהילה הגאה בסן פרנסיסקו.

סיור מודרך ברובע קסטרו הוא אחד הסיורים הפופולריים ביותר בעיר, במידה ואתם מעוניינים לצאת לסיור מומלץ בחום לרכוש את הכרטיסים מראש באינטרנט. מחיר של כרטיס לסיור הוא 132 שקלים לאדם, הכרטיס כולל, סיור באורך של שעתיים עם מדריך טיולים מקומי, הגעה לנקודות ציון חשובות ברחבי רובע קסטרו.

מבט מלמעלה על שכונת קסטרו סן פרנסיסקו
מבט מלמעלה על שכונת קסטרו סן פרנסיסקו
לחזור למשהו ספציפי?

מידע שאסור לפספס

אסור לפספס

מלונות

קולינריה

מחוץ לעיר

צריכים לבחור מלון?

דילוג לתוכן