גשר שער הזהב המדריך המלא

צריכים עזרה בתכנון החופשה בסן פרנסיסקו ?

גשר שער הזהב המדריך המלא

גשר שער הזהב הוא מסלול טיול ידוע ומפורסם הממוקם בסן פרנסיסקו, קליפורניה. הגשר כולל מבנה זהה בצדדיו, מגדלי כניסה, ומקשה באורך 2.7 קילומטרים עובר מעל למפרץ סן פרנסיסקו. הגשר נבנה בשנת 1933 ונפתח לתנועת הרכב בשנת 1937. 

גשר שער הזהב נחשב ליצירת מדהימה ביותר. העיצוב של הגשר הוא יצירה של המהנדס האמריקאי ג'וזף שטראוס, והיה תחת פקידות ראש העיר סן פרנסיסקו יוליוס קאהן. גשר שער הזהב הוא אחד מאתרי האטרקציה הפופולריים ביותר בסן פרנסיסקו ומשמש כסמל של העיר ומדינת קליפורניה. 

הגשר נבנה כחלק מפרויקט המטרה של פרסיו כלונס, המטרה הייתה לחבר את העיר בין הצד המערבי לצד המזרחי. הגשר עובר מעל נהר גולדן גייט המחבר את האזור המזרחי של העיר לאזור המערבי. בזמן הבנייה, הגשר היה מהיר הבנייה הכי גדול בהיסטוריה, עם פירוק מערכת התמיכה הגדולה והייחודית ביותר שפותחה עד אז.

גשר שער הזהב נקרא כך עקב המבנה היפה והמבוסס שלו, וגם כן עקב המחווה לתקופת הזהב הגדולה בקליפורניה במאה המאה 19. במהלך השנים, הגשר הפך לאטרקציה תיירותית מובילה ואלפי מבקרים מגיעים לראות אותו כל שנה. מומלץ לבקר במרכז המידע הממוקם בקצה הדרומי של הגשר, שם ניתן ללמוד עוד על ההיסטוריה של הגשר ולקבל מידע על סיורים ואטרקציות נוספות בסן פרנסיסקו.

תצפיות על גשר שער הזהב ברחבי העיר
תצפיות על גשר שער הזהב ברחבי העיר

ההיסטוריה של גשר שער הזהב על קצה המזלג

גשר שער הזהב הוא אחד מסמלי סן פרנסיסקו ואף אחד מאתרי התיירות המבוקשים ביותר בעיר. הוא נפתח לתנועה ב-27 במאי 1937 וכיום מחבר בין סן פרנסיסקו לשטחים המזרחיים של המפרץ בקליפורניה. הגשר מורכב מארבעה עמודים ברוחב של שישה קילומטרים עם תצפית יפהפייה של העיר והסביבה. 

עבור בניית הגשר נדרשו מאמצים עצומים, בגלל הבעייתיות של האזור, עם קרקעות לא יציבות ורוחות חזקות. כמו כן, חדשנות טכנולוגית מובילה שלא הייתה זמינה בעבר הייתה חיונית לבניית הגשר. למרות שהגשר עבר כמה שיפורים וטיפולים תחת תנאי הטבע, הוא עדיין מציג מספר אתגרים מבניים ואבטחתיים בגלל המיקום הגבוה שלו.

כאשר הגשר נפתח בשנת 1937 הוא היה הגשר הכי גבוה והכי ארוך בעולם באותה תקופה. הבניין של הגשר דרש ארבעה שנים ועלה יותר משלושים וחמישה מיליון דולר לבנייתו. בסיבוב הראשון של הגשר עלה להיכנס 50 סנט ומאתיים אלף אנשים הגיעו לצפות בו. 

בנוסף, במהלך שנות השישים והשבעים של המאה ה-20 הגשר הפך לסמל לתנועת הנוער, הפוליטית והתרבותית בסן פרנסיסקו והפך ליעד פופולרי לצילומים של סרטים רבים. כדי לשמור על תחזוקת הגשר, נעשו מספר שיפורים ותחזוקה במהלך השנים, כולל החלפת הפסקי הכבידה והצפיפות של הגשר, החלפת חלקי מתכת וכו'. 

הגשר שימש גם כמקום להפגנות ומחאות, ובספטמבר אלף תשע מאות שמונים ותשע התקיים על הגשר מצעד שהזכיר את ההפגנות הסיניות באותה תקופה. כיום כאמור גשר שער הזהב הוא אחת האטרקציות והמקומות הכי פופולריים בסן פרנסיסקו.

גשר שער הזהב ביום סוער
גשר שער הזהב ביום סוער

מידע שימושי לביקור בשער הזהב בסן פרנסיסקו

גשר שער הזהב בסן פרנסיסקו הוא אחד המקומות הכי מבוקשים בעיר, לכן זו סיבה מספיק טובה לתכנן את הביקור במקום מראש, אספנו עבורכם מידע שימושי וטיפים מועילים לביקור בגשר שער הזהב.

איך מגיעים – יש מספר דרכים להגיע לגשר שער הזהב בסן פרנסיסקו, עם אתם מגיעים עם רכב פרטי, ניתן להגיע לגשר ברכב פרטי לחנות באזור החנייה הצמוד לכניסה לגשר. יש לקחת בחשבון שהחנייה באזור עלולה להיות יקרה. 

במידה ואתם מעוניינים להגיע באמצעות תחבורה ציבורית: ניתן להגיע לגשר במספר דרכים, כגון אוטובוסים, רכבות תחתית וחשמלית. יש לרדת בתחנה הציבורית הצמודה לגשר ולהמשיך את הדרך ברגל. מומלץ לבדוק את התחבורה הציבורית בסן פרנסיסקו לפני הגעה לגשר הזהב כדי להתאים את התכנון לפי המקום ממנו אתם מגיעים. 

סן פרנסיסקו היא עיר גדולה אשר מושכת אליה תיירים רבים, התחבורה הציבורית בעיר עשויה להיות מורכבת ומגוונת. לכן, כדאי לתכנן מראש את המסלול ולבדוק את זמני ההגעה והיעדרות של התחבורה, כך שתוכלו להגיע לגשר הזהב בזמן בצורה הנוחה ביותר עבורכם. 

ניתן למצוא מידע על התחבורה הציבורית בסן פרנסיסקו באתרי אינטרנט של חברות התחבורה המקומיות, ובמרכזי מידע לתיירים בעיר. חשוב לזכור גשר הזהב הוא אטרקציה תיירותית פופולרית בסן פרנסיסקו, ולכן ייתכן שתצטרכו

להתמודד עם מכשולים כמו תורים ארוכים ומקומות חניה מוגבלים בקרבת הגשר. 

כדי להימנע מבעיות כאלו, כדאי לתכנן את הביקור בקרבת הגשר מראש, לחפש מקומות חניה מראש או להשתמש בתחבורה ציבורית ולהגיע בזמן מתאים עבורכם. כמו כן, חשוב  לדעת שגשר שער הזהב נמצא באזור הים, ולכן עשוי להיות קר במיוחד במהלך החורף או בימי מעונן. לכן, כדאי להתאים את לבושכם למזג האוויר באזור, ולקחת עמכם בגדים מתאימים  גם למזג האוויר בקרבת הים.

הזמן הטוב ביותר לבקר בגשר שער הזהב – זמן הביקור הטוב ביותר בגשר שער הזהב בסן פרנסיסקו הוא בין חודשי ספטמבר ונובמבר. בזמן זה המזג האוויר נעים יותר ופחות קר, סביבה ירוקה מלאה בפרחים. כמובן, חשוב לבדוק את המזג האוויר לפני הביקור כדי לוודא שהיווה תנאים מתאימים לביקור. 

כמו כן, ייתכן שבזמן זה ישנם יותר מבקרים בגשר, ולכן כדאי לתכנן את הביקור בימים ושעות בהם ישנה פחות המון אנשים. כדי להנות מהביקור בגשר שער הזהב בסן פרנסיסקו, כדאי לקחת בחשבון את הטיפים הבאים: 

גשר שער הזהב על רקע הערפל של סן פרנסיסקו
גשר שער הזהב על רקע הערפל של סן פרנסיסקו

 

 1. כדאי להגיע מוקדם בבוקר או בערב לפני שהגשר מתחיל להיות עמוס במיוחד. 
 2. ישנם מסלולי הליכה ורכיבה רבים בסביבת הגשר. כדאי לתכנן את המסלול המתאים עבורך לפני הביקור. 
 3. כדאי להביא מצלמה כדי לצלם את הנוף המרהיב ממעל לגשר. חשוב להצטייד במגבונים ומשקי מים לפי הצורך, ובמיוחד אם אתם מתכננים לטייל באזור המסביב. 
 4. ישנם מספר נקודות תצפית יפות בגשר, בזמן הביקור כדאי להפסיק בכמה מהן כדי להנות מהנוף המרהיב של סן פרנסיסקו והמפרץ. 
 5. כדאי להכין בגדים חמים ועמידים לרוח במקרה שישנו רוח קרה וחזקה בסביבת הגשר. 
 6. חשוב לציין שעלות החניה בסביבת הגשר גבוהה לכן כדאי לבחור באפשרות התחבורה הציבורית או לחפש חניות חינם שנמצאות במרחק הליכה קצר מהמקום.

אטרקציות פופולריות בגשר שער הזהב בסן פרנסיסקו

גשר שער הזהב הוא אטרקציה מרכזית בסן פרנסיסקו, כמובן הנוף המרהיב של המפרץ הוא האטרקציה המרכזית ביותר. בנוסף לכך, ישנן מספר אטרקציות נוספות בסביבת הגשר, כגון:

הליכה על גשר שער הזהב – טיול על גשר שער הזהב הוא אחת הפעילויות הפופולריות ביותר בסן פרנסיסקו. הליכה על הגשר מציעה נוף מרהיב של העיר והמפרץ, והופכת לחוויה מדהימה לאוהבי הטבע וצלילה בים. כדי לעשות טיול על הגשר שער הזהב יש להתחיל באתר המרכזי, שבו תוכלו לקבל מפות והנחיות. 

ישנם מסלולים שונים על הגשר, וכל אחד מהם מציע חוויות ייחודיות. יש לקחת בחשבון שהליכה על הגשר עשויה לקחת זמן רב, ולכן מומלץ להגיע מספיק מוקדם ביום כדי להימנע מעומסים רבים. כמו כן, יש לקחת בחשבון שהגשר עשוי להיות מאוד צפוף בשעות הצהריים ובסופי שבוע.

כך שאם אתם מתכננים לבקר באותם זמנים כדאי לקחת בחשבון שתוכלו להמתין לפני שתוכלו להתחיל את ההליכה. בנוסף, מומלץ לוותר על הליכה בזמנים של סערות רוח חזקות או גשמים כדי להימנע מסכנות וליהנות מחוויה בטוחה ונעימה יותר.

מרכז הפקדה והנחייה של גשר שער הזהב – מרכז הפקדה והנחייה של גשר שער הזהב הוא מקום ייחודי שבו ניתן ללמוד על ההיסטוריה והטכנולוגיה שעומדת מאחורי גשר שער הזהב בסן פרנסיסקו. במרכז ישנם מדריכים המסבירים על התהליך המסובך שעומד מאחורי בניית הגשר, כמו גם תערוכות המציגות את המסע הארוך והקשה של בניית הגשר. 

בנוסף, ישנם פרטי טכנולוגיה והנדסה נפלאים שעושים שימוש בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות, והמרכז מציע מספר תצוגות מרתקות לגבי הפיתוח הטכנולוגי של הגשר. המרכז גם מציע חנות מתנות של גשר שער הזהב. המרכז נמצא כ- 15 דקות הליכה מגשר שער הזהב וזמין לציבור ללא תשלום.

מסלול הליכה מוביל מהגשר לפארק פרסיו – קיימים מסלולי הליכה רבים בסביבות גשר שער הזהב שמביאים לפארק פרסיו בסן פרנסיסקו. אחד המסלולים המומלצים הוא לצאת מהגשר לצד המזרחי ולהמשיך בכיוון צפון-מזרח בכביש שדרות לינקולן. 

בעקבות הכביש ישנם מסלולי הליכה מסומנים המובילים לפארק פרסיו. המסלול מוגדר קל עד בינוני ומתאים לכל הגילאים, בדרך ניתן ליהנות מנופים מרהיבים של גשר שער הזהב והמפרץ של סן פרנסיסקו. הסיום של המסלול הוא בפארק פרסיו, אחד הפארקים הגדולים והיפים בסן פרנסיסקו, עם נופים מרהיבים של העיר והמפרץ. המסלול מומלץ ביותר לאוהבי הליכה וטבע, ומספק חוויה ייחודית ומרגשת באזור המרכזי של סן פרנסיסקו.

פארק קריסטובל – פארק קריסטובל הוא אחד הפארקים הגדולים והמפורסמים בסן פרנסיסקו. הוא ממוקם על חצי האי קריסטובל, ומציע נופים מרהיבים של המפרץ של סן פרנסיסקו והעיר. בפארק קריסטובל תוכלו למצוא מגוון רחב של אטרקציות ופעילויות.

המוזיאון הימי של סן פרנסיסקו, מרכז מידע על חיות הים המקומיות, מסעדות ובתי קפה, מתקני משחקים לילדים, מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים, ועוד. פארק קריסטובל הוא מקום פופולרי למטיילים, משפחות וזוגות רומנטיים. בפארק תוכלו לבלות יום שלם וליהנות מכל הפעילויות והנופים המדהימים.

מוזיאון הצופר האמריקאי – מוזיאון הצופרים האמריקניים הוא מוזיאון ייחודי הממוקם בקריסטובל, סן פרנסיסקו. המוזיאון מציג מגוון רחב של צופרים מכל העולם מכל התקופות, ומספר את הסיפור של הצופר בהיסטוריה ובתרבות האמריקאית. 

במוזיאון תוכלו למצוא מגוון של צופרים עתיקים, צופרים מפלסטיק וממתכת, צופרים מיוחדים לשימושים מסוימים, ועוד. יש גם מספר תצוגות אינטראקטיביות שמאפשרות למבקרים לנסות צפירות שונות, וסרטוני וידאו ומצגות המציגים את ההיסטוריה והתפקיד של הצופר בתרבות האמריקאית. המוזיאון הוא מקום מעניין ומרתק לכל המבקרים, ובמיוחד למי שמעוניין לגלות כמה פרטים קטנים ומיוחדים על תרבות האמריקנית.

מסלולי הליכה בגשר שער הזהב
מסלולי הליכה בגשר שער הזהב

המקומות הכי טובים בסן פרנסיסקו לתצפת על שער הזהב

 1. פארק פרסיו – ממוקם על גבעה גבוהה במזרח העיר ומציע נופים יפים על גשר הזהב ועל המפרץ. ממליצים לבקר בפארק בשעות הבוקר כדי ליהנות מנופים מרהיבים ומתחם פארק פרסיו עצמו הוא אטרקציה מפנקת. 
 2. טיילת פישרמן וורף – זו הטיילת המפורסמת של סן פרנסיסקו, הממוקמת מעל למפרץ. מומלץ לבקר שם בשעות הערב כדי לצפות בשקיעת השמש מעל לגשר שער הזהב. 
 3. צ'רי פייזר הול – הוא פארק יפהפה ממוקם מול גשר שער הזהב ומציע נוף יפה על הגשר והמפרץ. כמו כן, הפארק כולל מסלולי הליכה וטיולים מרתקים בטבע. 
 4. בית הספר הגבוה לחינוך – ממוקם במזרח העיר ומציע נוף מרהיב על גשר הזהב והמפרץ. מומלץ לבקר שם בשעות הבוקר ולהנות מנופים מרהיבים.
 5. פארק בייקר – פארק הממוקם על גבעה בצפון-מזרח העיר, המציע נופים מדהימים של גשר שער הזהב ושל המפרץ בסן פרנסיסקו. 
 6. קריסטובל פיר: אזור מרינה של סן פרנסיסקו, הממוקם בשכונת פישרמן וורף, מציע נופים מרהיבים של גשר שער הזהב ושל העיר. בקרייסטובל פיר ניתן למצוא מסעדות, בתי קפה וחנויות. 
 7. טיילת מרינה גרין – טיילת הממוקמת בשכונת מארינה גרין בצפון העיר מציעה נופים מקסימים של גשר שער הזהב ושל המפרץ. בטיילת ניתן למצוא מסעדות, בתי קפה, חנויות וגם ספרייה ציבורית. 
 8. פארק בייקר ביץ' – פארק הנמצא בצד המזרחי של הגשר מציע נופים מרהיבים על הגשר ועל המפרץ. הפארק מציע מסלולי הליכה, גן לזיהוי ציפורים ובית קפה. 
 9. מגדל קוהיה – מגדל זה הממוקם בצד הדרומי של הגשר הוא נקודת מבט מרכזית לקבלת נופים מרהיבים על הגשר ועל המפרץ. המגדל מציע מסלולי הליכה, מכירת מתנות וקפה.

סיורים בגשר שער הזהב

ישנם סיורים מודרכים בגשר שער הזהב בסן פרנסיסקו שמציעים מדריכים מקצועיים המסבירים על ההיסטוריה והאפשרויות לטיול על גשר המקסים. הסיורים מספקים מידע על הארכיטקטורה של הגשר, הטכנולוגיה ועל ההיסטוריה המעניינת של בניית הגשר. 

סיור מודרך יכול גם להיות אפשרות טובה לכל מי שמעוניין ללמוד עוד על הערך ההיסטורי והתרבותי של המקום. ישנם סיורים מגוונים לבחירה, כגון סיורי הליכה רגלית על הגשר, סיורי אופניים, סיורי ספורט אתגריים ואפילו סיורים במסילת הרכבת ההיסטורית של סן פרנסיסקו. הסיורים זמינים במחירים שונים וכמה מהם כוללים כניסה למוזיאונים ואטרקציות אחרות בסן פרנסיסקו.

מומלץ לבדוק את האפשרויות השונות ולהתאים את הבחירה לפי העדפות והצרכים האישיים שלכם. באינטרנט ניתן למצוא סקירה על האטרקציה ולקרוא חוות דעת של לקוחות קודמים כדי לקבל מושג טוב על האפשרויות השונות

כמה עובדות מעניינות על גשר שער הזהב

 1. גשר שער הזהב הוא אחד מהמסלולים הציוריים המפורסמים ביותר בעולם ומגשים כנוף סמלי של סן פרנסיסקו. 
 2. הגשר נפתח בשנת 1937 ובעל ארכיטקטורת קרן פייר, ומשתרע על מרחק של 2.7 קילומטרים ועובר מעל למפרץ סן פרנסיסקו. 
 3. בזמן הבנייה של הגשר, עבדו כ-10,000 עובדים, ובתקופת הפיק של הבנייה, נסעו כ-500 מכוניות ו-250 אוטובוסים יום יום על הגשר. 
 4. הגשר היה הגשר הכי גבוה והכי ארוך בעולם עד לשנת 1964, כאשר נבנה גשר הקווים הריוניים בסיאטל, ארה"ב. 
 5. מספר רב של אנשים מסתובבים בגשר שער הזהב בכל שנה. לפי נתוני העיר, מעל ל-10 מיליון אנשים מבקרים בגשר בכל שנה. 
 6. בשנת 1984, הוסיף סן פרנסיסקו תאורה לגשר, כדי להאיר את הקשתות בלילה ולתת לגשר מראה מרשים. 
 7. הגשר חזק מאוד ועמיד בפני רוחות חזקות ורעשי אדמה. זה הוכח במקרה של רעידת אדמה חזקה שהתרחשה באזור בשנת 1989. 
 8. גשר שער הזהב נפתח לציבור ב-1937, והוא היה אז הגשר הגבוה והארוך ביותר בעולם. 
 9. הקוטר הכללי של חוטי הגשר הוא כ-92 סנטימטרים רק עם קצה המשובץ של כ-1 מטר, כלומר כ-6 אינצ'ים רק עם קצה המשובץ של כ-4 אינצ'ים. 
 10. בזמן הבנייה של גשר שער הזהב, נמצא שהסיבוב של האדמה תורם לתנועת הגשר. כדי לפתור את הבעיה, החליטו ליישם פתרון חדשני בצורת "מיתר זוויתי" שמאפשר לגשר לספוג תנועות של עד 2.5 מטרים נגד כיוון הרוח. 
 11. עם יותר מ-10 מיליון נפים מבקרים בגשר שער הזהב מדי שנה, זה הופך אותו לאחת מאטרקציות התיירות המפורסמות ביותר בסן פרנסיסקו וקליפורניה.
בשעות הלילה גשר שער הזהב מואר בצורה מרהיבה
בשעות הלילה גשר שער הזהב מואר בצורה מרהיבה

מה יש לעשות עם ילדים בגשר שער הזהב

 1. הליכה על הגשר – פעילות מעניינת ומרתקת, ולילדים קטנים יכולה להיות אפילו חוויה מעוררת השראה. 
 2. ביקור בפארק פרסיו – הפארק מציע גן צמחים, מרפסת למבט על הגשר ועוד פעילויות כמו רכיבת אופניים וטיולי סוסים. 
 3. מרכז המידע והפקודה של הגשר – המרכז מציע תערוכות וסרטונים על הגשר, והוא יכול להיות מעניין לילדים המתעניינים בהיסטוריה ובטכנולוגיות המתקדמות. 
 4. הליכה בפארק קריסטובל – הפארק מציע פעילויות כמו מתקני משחקים, מסלולי הליכה, וכדורגל. 
 5. ביקור במוזיאון סן פרנסיסקו לאמנות – המוזיאון מציג תערוכות יצירות אמנות מתחומים שונים, ויכול להיות מעניין לילדים המתעניינים באמנות.

מתכננים טיול בסן פרנסיסקו? מחפשים אטרקציות חובה? כל מה שחשוב לשאול על ביקור בגשר שער הזהב בסן פרנסיסקו

הזמן הטוב ביותר לבקר בגשר שער הזהב בסן פרנסיסקו הוא בין אפריל עד אוקטובר, כאשר תנאי מזג האוויר הכי נעימים להליכה למבקרים באזור. בזמן זה, מזג האוויר בסן פרנסיסקו יבש וחם יותר מהחורף ומזג האוויר נקי וצלול יותר, מה שמאפשר נוף טוב יותר על הנופים והגשר. כמובן שיש לקחת בחשבון את העומס התיירותי, ולכן ייתכן שתימצאו בזמנים פחות מרובי תיירים בגשר שער הזהב בסן פרנסיסקו כדי שתוכלו לעשות טיול מוצלח יותר.

כן, ניתן ללכת על גשר שער הזהב בסן פרנסיסקו. הגשר פתוח לציבור וניתן להליכה רגלית על המדרכה המיועדת לכך. חשוב לציין שישנם חלקים בגשר שקצת יותר תלולים ויש להיות זהירים כדי להימנע מנפילה או תאונות אחרות. מומלץ לצפות בהוראות הבטיחות המפורטות לפני ההתחלה. מומלץ להתחיל את ההליכה מצד סן פרנסיסקו של הגשר, כדי להנות מהנופים המרהיבים של העיר והמפרץ.

בסביבות גשר שער הזהב יש המון דברים לעשות ומקומות לבקר בהם. הנה כמה אטרקציות ומקומות מעניינים באזור, מרכז הפקדה והנחייה של גשר שער הזהב, מרכז מידע וסיורים המציג את ההיסטוריה והפיתוח של הגשר, כמו גם סיורי הליכה ופארקים מסביב. פארק פרסיו, פארק מרהיב המציע נוף פנורמי של גשר שער הזהב ושל סן פרנסיסקו. הפארק מכיל מסלולי הליכה, מתקני משחקים ואזורי פיקניק. סיורי ספורט מים: סיורי ספורט מים במרחק קצר מגשר שער הזהב, כולל סיורים בקיאק ועוד.

כן, יש אפשרות רבות לבקר בגשר שער הזהב עם ילדים. בעיקר בין החודשים מאי עד אוקטובר, הגשר מאור בצורה מרהיבה בשעות הערב. מדובר בחוויה ייחודית ומרהיבה, שלא כדאי לפספס אם יש לך את האפשרות לבקר בסן פרנסיסקו בזמן הזה. כמו כן, יש המון אטרקציות מומלצות לכל המשפחה בקרבת מקום. 

חשוב לוודא את שעות הפתיחה והסגירה של הגשר, כדי לוודא שהוא יהיה פתוח לביקור בזמן שאתם מתכננים לבקר במקום. כמו כן חשוב לדעת מה קורה מבחינת מזג אוויר, סן פרנסיסקו ידועה באזורים הטרופיים, חשוב לזכור שאין הרבה מקומות חניה באזור הגשר, ולכן כדאי לתכנן את הביקור כך שתגיעו בתחבורה ציבורית או שתחפשו מקום לחנות מראש. 

לחזור למשהו ספציפי?

מידע שאסור לפספס

אסור לפספס

מלונות

קולינריה

מחוץ לעיר

צריכים לבחור מלון?

דילוג לתוכן