פארק שער הזהב | גולדן גייט פארק (Golden Gate Park)

צריכים עזרה בתכנון החופשה בסן פרנסיסקו ?

פארק שער הזהב | גולדן גייט פארק (Golden Gate Park)

פארק שער הזהב הוא הפארק הגדול ביותר בסן פרנסיסקו. בשנת אלפיים עשרים הפארק ציין מאה חמישים שנה להיווסדו, פארק שער הזהב הוא מקור של גאווה עבור סן פרנסיסקו ואחד מאתרי התיירות הפופולרים ביותר בעיר. הפארק העצום אשר משתרע על פני שטח של יותר מאלף דונמים הוקם בשנת אלף שמונה מאות ארבעים ושש על ידי קפטן ג'ון סי פרמונט.

הוא גם זה שטבע את השם של הפארק כאשר הוא העלה תמונה של קרן הזהב של הבוספורוס בטורקיה, הוא התייחס לזה כאל הכניסה למפרץ של סן פרנסיסקו. בעבר הרחוק, פארק שער הזהב היה מכוסה כולו בחול ולא היו בו צמחים. הפארק עוצב על ידי מהנדס בן עשרים וחמש בסך הכל בשם ויליאם המונד הול. 

המטרה הראשונה שלו הייתה ליצור פארק ירוק ושופע צמחיה, והוא אכן עשה זאת על הצד הטוב ביותר. כיופ פארק שער הזהב מכיל יותר ממאה שלושים אלף עצים, עשרים ושתיים אלף צמחים שונים, כאמור הפארק משתרע על פני שטח של יותר מאלף דונם, כאשר שש מאות שמונים מהם מכוסים בעצים,מאה שלושים דונם מכוסים בדשא ועוד שלושים ושלושה דונם של אגמים.

רק לשם השוואה פארק שער הזהב גדול יותר במאה וחמישים דונם מסנטרל פארק האייקוני במנהטן ניו יורק. כיום פארק שער הזהב הוא אחד המקומות המתויירים ביותר בעולם עם מספר עצום של עשרים וחמישה מיליון מבקרים מכל רחבי העולם מדי שנה כולל מקומיים רבים. 

עם נקודות עניין בילוי ופעילויות שונות, יערות ואגמים, מסעדות פופולריות סיורי סגווי והשכרת אופניים, אירועים מיוחדים לאורך כל השנה ועוד מגוון גדול של אטרקציות מומלצות בסן פרנסיסקו. אין ספק שטיול לסן פרנסיסקו לא יהיה אותו הדבר בלי ביקור בפארק שער הזהב האייקוני של סן פרנסיסקו.

נקודות ציון חשובות בפארק שער הזהב

יער הזיכרון לאיידס (AIDS Memorial Grove)

סן פרנסיסקו ידועה כעיר ליברלית במיוחד, העיר נחשבת למכה של הקהילה הגאה ומקבלת את כולם כשווים. חורשת האיידס הלאומית היא מחווה בצורת אנדרטה אשר מוקדשת לכל מי שחלה באיידס, זוהי אנדרטה ייחודית אשר בהחלט שווה להגיע אליה ולחלוק כבוד.

אנגלר לודס (Anglers Lodge)

ממוקם בקצה המערבי של פארק שער הזהב שלוש בריכות שלוות עם בקתה ייחודית בסגנון כפרי. זהו ביתו של מועדון הדייג של מפרץ הזהב המקום בו תושבי סן פרנסיסקו למדו לדוג, כמו גם אנשים מכל רחבי העולם שמגיעים כדי להשתתף בטורנירים ותחרויות דיג בינלאומיות. בהחלט מושלם למי שאוהב דיג או מי שרוצה לחוות טבע מקסים.

מרעה הביזונים (Bison Paddock)

ככל הנראה לז לא הייתם מצפים, עדר של ביזונים אשר ממוקמים בחלק המערבי של פארק שער הזהב. למעשה ביזונים היו שם עוד לפני שאנשים הגיעו למקום, אזור המרעה הראשוני של העדר היה בקצה המזרחי של הפארק, אבל בשנת אלף שמונה מאות תשים ותשע הם הועברו לאחו שבו שהם נמצאים בו עד עצם היום הזה, העדר הקטן שעדיין נותר בפארק מטופל כיום על ידי גן החיות של סן פרנסיסקו.

אטרקציות חובה בפארק שער הזהב

האקדמיה למדעים של קליפורניה (California Academy of Sciences)

כאשר מגיעים לטיול בסן פרנסיסקו יש כמה מקומות שפשוט חבל יהיה לפספס, אחד המקומות האלו זוהי האקדמיה למדעים של קליפורניה, ארבע אטרקציות בביקור אחד, אקווריום, פלנטריום, יערות הגשם והמוזיאון להיסטוריה של הטבע. 

שעות פעילות: שני עד שבת החל מהשעה, 9:30 עד 17:00 יום ראשון, 11:00 עד 17:00

כתובת: 55 Music Concourse Dr, San Francisco, CA 94118

מוזיאון דה יאנג (de Young Museum)

מצד אחד המוזיאון העתיק ביותר בסן פרנסיסקו, מצד שני הוא  שוכן בבניין מודרני להפליא. המבנה הייחודי של המוזיאון תוכנן על ידי מיטב האדריכלים.הם עיצבו את המבנה בצורה ייחודית כאשר הוא מצופה בנחושת. מוזיאון דה יאנג מציג לקהל אוסף עצום של מיטב אמני האדריכלות החדשנות ועיצוב נוף, בהחלט מוזיאון ששווה ביקור.

כתובת: 50 Hagiwara Tea Garden Dr, San Francisco, CA 94118

שעות פעילות: כל השבוע החל מהשעה 9:30 עד 17:15 ימי שני סגור

מגרש משחקים וקרוסלה לילדים (Koret Children’s Quarter and Carousel)

מגרש המשחקים של פארק שער הזהב הוקם בשנת אלף שמונה מאות שמונים ושמונה והוא גן המשחקים הראשון שנפתח בכל קליפורניה. הגן ממוקם בחלק הדרום מזרחי של הפארק ומכיל מגוון פעילויות ומשחקים לילדים, כמו גם קרוסלה עתיקה משנת אלף תשע מאו וארבע עשרה משוחזרת להפליא אשר מהווה מקור לכיף גדול לילדים.

הגן הבוטני של סן פרנסיסקו (San Francisco Botanical Garden)

הגן הבוטני של סן פרנסיסקו מגדל ומשמר צמחים מכל רחבי העולם. הגן מכיל יותר מ-שמונת אלפים זנים של צמחים אשר פרוסים על שטח של חמישים וחמישה דונם של גנים מעוצבים ושטחים פתוחים. 

עצי סקויה וגן ים תיכוני, צמחיה ייחודית מכל רחבי אמריקה ומזרח אסיה, גנים של צמחייה מצ'ילה, אוסטרליה, יפן, קליפורניה ועוד. האוספים היחודיים של הגן כוללים פרחים מיוחדים כגון, קמליות, מגנוליות וסוקולנטים. בהחלט אח המקומות שלא כדאי לפספס בפארק שער הזהב.

גן התה היפני (Japanese Tea Garden)

זהו הגן הוותיק ביותר בארצות הברית אשר נוצר עבור התערוכה הבינלאומית בקליפורניה בשנת אלף שמונה מאות תשעים וארבע בתור תערוכת הכפר היפני של היריד. הגינון הייחודי של הגן נוצר כדי לתת כבוד לאמנות היפנית המסורתית של הגנים הייחודיים שלהם. 

לאורך הגן תמצאו שבילים מתפתלים בשטח של שלושה וחצי דונם של צמחים שנבחרו בקפידה ומטופלים באופן יומי, כולל מייפל יפני, עצי אורנים, ועצי דובדבן אשר מציגים תצוגת פריחה מרהיבה בחודשי האביב מרץ ואפריל.

כתובת: 75 Hagiwara Tea Garden Dr, San Francisco, CA 94118,

שעות פעילות: כל השבוע החל מהשעה 9:00 עד 16:45

גן התה היפני (Japanese Tea Garden)
גן התה היפני (Japanese Tea Garden)

טחנות הרוח פארק שער הזהב (Windmills of the Golden Gate Park)

בחלק המערבי של פארק שער הזהב ניצבות שתי טחנות רוח עתיקות מעץ, הם נבנו במקור כדי לשאוב מי תהום שנועד עבור השקיית הגנים של הפארק. טחנת הרוח בנויה בסגנון הולנדי, התחנה הראשונה בפארק נבנתה בשנת אלף תשע מאות ושתיים, אחרי מספר שנים נבנתה התחנה השנייה.

טחנות הרוח של פארק שער הזהב הוצאו משימוש בשנת אלף תשע מאות שלושים וחמש, לאורך השנים הטחנות שופצו ושוחזרו לחלוטין, השיפוץ הסתיים בשנת אלפיים ושתיים עשרה וכיום הטחנות הם מקום נפלא לבקר בו בפארק שער הזהב.

האגמים של פארק שער הזהב (lakes in Golden Gate Park)

ישנם עשרה אגמים בפארק שער הזהב בסן פרנסיסקו. מהבולטים ביותר שלא כדאי לפספס מומלץ לטייל סביב אגם סטאו, אגם מלארד ואגם לויד. אגם סטאו, עם סירות מנוע וגשר אבן מקסים.ניתן לשכור סירות לפי שעה במקום. אגם מלארד, מושלם לחובבי ציפורים זהו אגם מעט יותר מבודד מושלם כדי ליהנות מפיקניק ולהתפעל ממבחר הציפורים באגם הזה. 

אגם לויד,מציע סיור היסטורי אל העבר, עם אנדרטת הזיכרון מרעידת האדמה של אלף תשע מאות ושש, העמודים שניצלו מהאסון ונשארו במקום הפכו את האגם פופולרי למבקרים לצלם תמונות או פשוט לטייל סביב האגם המקסים, כאמור יש עשרה אגמים יפייפים בגן בהחלט שווה לבקר לפחות באחד או שניים.

מסעדות מומלצות בפארק שער הזהב

צ'אלט ברורי (Chalet Brewery & Restaurant) –  מסעדה מקסימה אשר ממוקמת בתוך בקתת חוף בקצה המערבי של הפארק. המסעדה מציעה תפריט אמריקאי קלאסי הכולל המבורגרים, נקניקיות ועוד, המיקום הנפלא של המסעדה מעניק לאורחים נופים עוצרי נשימה של מפרץ סן פרנסיסקו.

כתובת: 1000 Great Hwy, San Francisco, CA 94121, 

שעות פעילות: כל השבוע החל מהשעה 9:00 עד 20:00

קסטל ביר גרדן (Coastal Beer Garden) – מבשלת בירה ומסעדה מעולה אשר נמצאת באזור המערבי של פארק שער הזהב ומעניקה נופים מרהיבים של מפרץ סן פרנסיסקו. המסעדה מציעה תפריט מהמטבח האמריקאי המודרני עם הדגשות של מאכלי ים, מבשלת בירה ובר גדוש משקאות ובירות כולל בירות בייצור עצמי.

כתובת: 1000 Great Highway San Francisco, California 94121

שעות פעילות: כל השבוע החל מהשעה 10:00 עד 18:00 שני סגור

בית סירות האגם של סטאו (Stow Lake Boathouse) – מסעדה ייחודית אשר ממוקמת בתוך בית סירות היסטורי ומציעה תפריט של מנות בריאות הכוללות חומרי גלם אורגניים, המסעדה מציעה גם מגוון של ארוחות צמחוניות או טבעוניות כמו גם אוכל ללא גלוטן, כמו כן יש במקום גם תפריט קינוחים מעולה.

כתובת: 50 Stow Lake Dr. San Francisco, CA 94118

שעות פעילות: כל השבוע החל מהשעה 10:00 עד 17:00

מידע שימושי על פארק שער הזהב

פארק שער הזהב הוא אחד מאוצרות הטבע המדהימים של סן פרנסיסקו, מדי שנה מבקרים בפארק יותר מעשרים וארבע מיליון תיירים מכל רחבי העולם. הפארק העצום משתרע על פני שטח של יותר מאלף דונם ומציע מגוון אדיר של פעילויות, אטרקציות, מסעדות ונקודות ציון חשובות.

ישנם מספר דרכים להגיע אל הפארק, למשל ניתן להשתמש בשירות ההסעה החינמית של פארק שיר הזהב אשר פועלת שבעה ימים בשבוע. ההסעה של הפארק מציעה הסעות בכל יום עד השעה שמונה בערב, דרך נוספת להגיע אל הפארק היא באמצעות תחבורה ציבורית.

בכל רחבי סן פרנסיסקו תוכלו למצוא אוטובוסים אשר מגיעים ישירות אל הפארק, בין הקווים הנפוצים תוכלו למצוא את, קו 5, 91, 22, ניתן גם לבדוק באתר של התחבורה הציבורית של סן פרנסיסקו אודות דרכי הגעה מהמקום בו אתם נמצאים. 

במידה ואתם מתכננים להגיע עם רכב, ניתן להגיע בקלות את הפארק, ברוב פארק עצמו אין כניסה של רכבים אך בהחלט ניתן למצוא חנייה בקרבת הפארק. המקומות הטובים ביותר לחפש בהם חניה הם מוזיאוני האקדמיה למדעים של קליפורניה, גן התה היפני והגן הבוטני ומוזיאון דה יאנג, לכולם יש חניונים בתשלום והם ממוקמים באזור טוב בפארק קרוב להמון אטרקציות.

פארק שער הזהב נגיש לנכים ולכיסא גלגלים, הפארק עושה את כל המאמצים לאפשר לבעלי מוגבלויות גישה נוחה לכל המתקנים של הפארק, פעילויות ייחודיות, חוגים ואירועים מיוחדים. במידה ואתם צריכים עזרים מסוימים או עזרה בכל דבר, ניתן לבקש זאת מהצוות של הפארק והם ישמחו לעזור בכל דבר.

לאורך כל השנה פארק שער הזהב מקיים מגוון גדול של אירועים מיוחדים החל מפסטיבלי מוזיקה ואוכל ועד לאירועי ספורט ואירועים משפחתיים בחגים. בחודש אוגוסט מתקיים פסטיבל מוזיקה ואומנות, עם עשרות להקות ואטרקציות. מזמרים להקות ועד תקליטנים, מופעי ג'אז ולהקות רוק חדשות, 

בחודש ספטמבר מתקיים אירוע אופרה בפארק המציע הופעות של מיטב זמרי האופרה חינם למבקרים. הייחודיות של הפסטיבל הוא  השילוב של זמרים אופראיים,  אשר מבצעים קלאסיקות פופ ושירים בהפקות מודרניות. אירוע נוסף שמתקיים בספטמבר בפארק שער הזהב הוא יום קומדיה.

מאז תחילת שנות השמונים, הופיעו בפארק כמעט אלף קומיקאים המצחיקים ביותר בעולם ללא תשלום. המופע הארוך כולל מגוון של אמני סטנד אפ מוכשרים. המופע מתקיים באוויר הפתוח ובדרך כלל מגיעים אילו מספר רב של מבקרים.

מה מיוחד בפארק שער הזהב בסן פרנסיסקו? האם שווה לבקר שם? כל מה שחשוב לשאול על פארק שער הזהב

פארק שער הזהב בסן פרנסיסקו הוא הפארק הגדול ביותר בעיר ואחד הפארקים המתויירים ביותר בעולם. מדי שנה מבקרים בפארק הקסום יותר מעשרים וארבעה מיליון מבקרים מכל רחבי העולם. הפארק העצום משתרע על פני שטח של יותר מאלף דונם ומציע מגוון רחב של פעילויות, מסעדות, אטרקציות ועוד. לאורך כל השנה מתקיימים בפארק אירועים מיוחדים שבהחלט שווה לעקוב אחריהם חלק גדול האירועים הם חינם.

פארק שער הזהב בסן פרנסיסקו מציע מגוון עצום של אטרקציות מעולות, החל מאטרקציות לכל המשפחה ולילדים עד אטרקציות למבוגרים. בין המקומות הבולטים בפארק שער הזהב שאסור לפספס, מומלץ לבקר באקדמיה למדעים של קליפורניה, ארבע אטרקציות בביקור אחד, אקווריום, פלנטריום, יערות הגשם והמוזיאון להיסטוריה של הטבע, עם אתם אוהבים טבע אל תוותרו על ביקור בגנים הבוטניים של סן פרנסיסקו, כמו כן ש בפארק מגוון פעילויות מעולות בהחלט שווה להתעדכן.

אחד היתרונות הבולטים של פארק שער הזהב הוא שיש בפארק הכל מהכל כולל מגוון גדול של מסעדות מומלצות בסן פרנסיסקו. ברחבי הפארק יש לא מעט מסעדות אשר מציעות תפריטים שונים, אם אתם מחפשים בירה צוננת עם ארוחה טובה מומלץ לבקר בקסטל ביר גרדן מסעדה שהיא גם מבשלת בירה אשר מציעה ארוחות מנחמות לצד בירות בייצור עצמי. אם בא לכם להתפנק בארוחה טובה ובריאה בהחלט מומלץ לבקר במסעדה, בית סירות האגם של סטאו אשר מציעה תפריט הכולל מנות צמחוניות, טבעוניות ומנות ללא גלוטן.

לפני שמגיעים לפארק שער הזהב בהחלט שווה לעשות הכנה קטנה מראש. הפארק כל כך גדול ומציע כל כך הרב אפשרויות שונות של בילוי כך שבהחלט שווה לדעת מראש מה מעניין אתכם. פארק שער הזהב פתוח לאורך כל ימות השנה, ניתן להגיע אל הפארק במספר דרכים, החל מהסעה חינמית שהפארק מציע למבקרים, תחבורה ציבורית או ברכב פרטי. בתוך הפארק עצמו אין כניסה לרכבים כך שתצטרכו למצוא חניה באזור, שווה לבדוק במוזיאונים של הפארק להם יש לרוב מגרש חניה בתשלום.

לא הכניסה לפארק היא חינם, עם זאת יש לא מעט אטרקציות בפארק שכן גובות תשלום בכניסה, כמו למשל האקדמיה לאמנות של קליפורניה או מוזיאון דה יאנג. יש המון אטרקציות חינמיות בפארק בהן ניתן לבלות כמו כן לאורך כל השנה מתקיימים מופעים ואירועים מיוחדים בפארק שער הזהב שחלק נכבד מהם ללא תשלום ומוענקים חינם למבקרים בפארק. שווה לבדוק מראש מה מעניין אתכם, חשוב לזכור שהפארק הוא עצום בגודלו כך שלעיתים להגיע ממקום למקום יכול להיות מעט בעייתי. בכל מקרה שווה להגיע לפארק ולחקור אותו יש שם המון מה לראות ומה לעשות.

לחזור למשהו ספציפי?

מידע שאסור לפספס

אסור לפספס

מלונות

קולינריה

מחוץ לעיר

צריכים לבחור מלון?

דילוג לתוכן