נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו

צריכים עזרה בתכנון החופשה בסן פרנסיסקו ?

נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו

הקרונית המפורסמת של סן פרנסיסקו מה צריך לדעת, מאיפה מתחילים, זמני פעילות,תורים,מה המסלול, המלצות וטיפים

סן פרנסיסקו היא עיר היסטורית חשובה בארצות הברית. באמצע המאה השמונה עשרה כאשר החלה הבהלה לזהב, העיר משכה אליה מספר עצום של תושבים חדשים שבחרו להשתקע במקום. עד מהרה זה גרם לכך שהעיר החלה להתפתח בקצב סופר מהיר.

התושבים המקומיים החלו לבנות תשתיות חדשות ואת הרכבת העירונית הראשונה בארצות הברית. את הרכבת בנו בסוף המאה השמונה עשרה ועד היום תאמינו או לא הרכבת עובדת ופעילה. זוהי הרכבת העירונית הוותיקה ביותר בארצות הברית ואחת הרכבות הוותיקות ביותר בעולם שעדיין פועלות.

הקרונית ההיסטורית של סן פרנסיסקו
הקרונית ההיסטורית של סן פרנסיסקו

כיום נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו זוהי אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בסן פרנסיסקו, חוויה שאסור לפספס שמחזירה אתכם להיסטוריה המסקרת של העיר, זוהי חוויה מושלמת למשפחות עם ילדים, בהחלט שווה לתכנן את הנסיעה מראש כדי שתוכלו לחוות אותה כמו שצריך.

בשלב מסוים, מערכת הרכבות היסטוריות, הפכו להיות מאמצעי תחבורה חשוב של סן פרנסיסקו לאייקון של העיר ואטרקציה תיירותית פופולרית ביותר. אז אם אתם מתכננים טיול לעיר בהחלט מומלץ בחום לעשות נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו, אספנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על הנסיעה כדי שתוכלו לתכנן מראש את החוויה המיוחדת 

איך לתכנן את נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו

גם אם זו הפעם הראשונה שאתם בסן פרנסיסקו ומתכוונים לעלות על הקרונית ההיסטורית שלה, זו לא אמורה להיות בעיה מפני שקל לשלם, לעלות ולרדת ולהשתמש ברכבות. 

תשלום עבור נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו – נסיעה יחידה ברכבת ההיסטורית של סן פרנסיסקו עולה 8 דולר לכולם מלמד קשישים אשר משלמים עבור הנסיעה 4 דולר בלבד, כדאי לקחת בחשבון שהכרטיס הוא לנסיעה אחת בלבד אין אפשרות לעלות על רכבת נוספת עם אותו הכרטיס.

על הנסיעה ניתן לשלם במספר דרכים, ברכבת עצמה יש נהג ואדם נוסף שאפשר לשלם לו במזומן, חשוב לציין שיש לתת את הסכום המדויק מפני שהם לא מחזירים עודף. 

אם אתם עולים באחת מתחנות הרכבת בפאוול אנד מרקט, הייד אנד ביץ' או ביי אנד טיילור, בין שמונה בבוקר לחמש אחר הצהריים לא ניתן לשלם במזומן אלא רק עם כרטיס נסיעה, יש דוכני כרטיסים בכל אחת מהתחנות האלה בהן ניתן לרכוש את הכרטיסים, או פשוט לעלות בתחנה רחוקה יותר ולשלם במזומן. 

אפשרות תשלום נוספת אלה הם כרטיסים מנייר, ניתן לרכוש כרטיסים לכיוון אחד בדוכני הכרטיסים הממוקמים ליד תחנות הרכבת. כמו כן החברה אשר מפעילה את הקווים נקראת מוני (MUNI) מציעה אפליקציה בה ניתן לרכוש כרטיסים בודדים לאדם אחד או לקבוצה של אנשים.

מה רואים בנסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו
מה רואים בנסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו

אם אתם מתכננים לבלות בעיר מספר ימים משתלם לקנות כרטיס נסיעה יומי או ליותר זמן מזה וגם על הדרך לחסוך קצת כסף, הכרטיס המקומי נקרא קליפר, מאפשר לטעון אותו במזומן או אם כרטיס אשראי לתשלום. ניתן לקנות כרטיסים ליום שלושה ימים או שבוע ולעלות ולרדת חופשי בכל התחבורה הציבורית של סן פרנסיסקו כולל נסיעה בקרונית ההיסטורית.

לוחות הזמנים של הקרונית – כל הקווים פועלים בכל יום בשבוע  החל מהשעה 7:00 בבוקר עד 22:30 בלילה. הקרוניות מגיע בתזמון של בערך כל עשר דקות, בממוצע. בשעות הבוקר לרוב הזמינות תהיה יותר מהירה, כדי לקחת בחשבון שהביקוש עבור נסיעה בקרונית של סן פרנסיסקו הוא עצום, לעיתים קרובות יש עומסים של נוסעים, לפעמים שווה לחכות לקרונית הבאה.

עליה וירידה מהקרוניות – עליה לרכבת מתבצעת מהחלק הקדמי או האחורי של הקרונית. כדאי לקחת בחשבון שבדרך כלל יהיו תורים כאשר בתחנות של פאוול אנד מרקט והייד אנד ביץ' לרוב יהיו התורים הארוכים ביותר, מפני שהם המסלולים הפופולריים ביותר שעוברים בין פישרמנ'ס וורף למרכז סן פרנסיסקו.

כאשר תורכם לעלות מגיע ניתן לשבת בכל מקום שיש בו מושבים פנויים או לעמוד ולהחזיק במוט במקומות העמידה המיועדים לכך. חשוב לציין שהקרוניות לא עוצרות בכל תחנה אלא אם מצללים לנהג שרוצים לרדת.

המסלולים של קרוניות בסן פרנסיסקו ומה רואים בהם

נסיעה בקרונית של סן פרנסיסקו מתחלקת לשלושה קווים ראשיים:

פאוול והייד: יוצא מרחוב מרקט בפאוול, ליד יוניון סקוור, ומסתיים ברחובות הייד וביץ' בפישרמנ'ס וורף. זהו הקו הפופולרי ביותר, בעיקר בגלל שהוא נוסע ישירות לפישרמנ'ס וורף ומציע נוף קסום של רחוב לומברד, מגדל קויט וכלא אלקטרז . הרכבל עוצר בראש הגוש העקום של רחוב לומברד.

פאוול ומייסון: יוצא גם מרחוב השוק ופאוול, ומסתיים ברחובות ביי וטיילור, כמה רחובות מפישרמנ'ס וורף. קו פאוול-מייסון הוא קו טוב לקחת לפישרמנ'ס וורף, אם בא לכם נסיעה מעט פחות עמוסה. לאורך הנסיעה ניתן ליהנות מנופים יפים של פירמידת טרנסאמריקה, נורת' ביץ', ואיטליה.

קו קליפורניה: עובר מקצה רחוב מרקט (ברחוב Drumm) לרחוב ואן נס, עד לראש נוב היל. ככל הנראה הקו הכי פחות עמוס של הקרונית ההיסטורית בסן פרנסיסקו, לרוב תראו שם יותר מקומיים, קו זה גם מגיע לפישרמנ'ס וורף ומשם הוא ממשיך אל הגבעות התלולות של נובו היל, עד לשני המלונות ההיסטוריים והמפוארים, מארק הופקינס פיירמונט , שני אייקונים אמיתיים של סן פרנסיסקו .

מה רואים בנסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו
מה רואים בנסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו

טיפים לנסיעה בקרונית של סן פרנסיסקו

נסיעה בקרונית של סן פרנסיסקו זוהי ללא ספק חוויה מדהימה, אך לעיתים קרובות ניתן לנצל את הקרונית כאמצעי תחבורה לכל דבר ועניין, במיוחד אם אתם מתכוונים להישאר בעיר מספר ימים ולהשתמש בתחבורה הציבורית מומלץ לרכוש כרטיס נסיעה שבועי, אשר מאפשר לכם להשתמש גם בקרונית.

יש לא מעט מצבים בהם מעוניינים להגיע למקום מסוים כדי לעשות זאת יש להחליף קווים, כרטיס חד פעמי לא מאפשר לעבור מקו לקו ברכבת ההיסטורית, כך שגם במידה ואתם מתכננים להיות יום אחד בעיר שווה לקנות כרטיס נסיעה יומי ולחסוך לא מעט כסף.

אם אתם מתכוונים לקחת את הקרונית של סן פרנסיסקו מהתחנה של פישרמנ'ס וורף, טיפ ממקומי שאומר שחבל לחכות בתחנה של רחוב הייד ביץ', פשוט עלו במעלה רחוב הייד עד לתחנה ברחוב נורת' פוינט, זה יכול לחסוך לכם לא מעט זמן שתוכלו לנצל בטיול ברחבי העיר.

נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו
נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו

טיפ נוסף לישיבה, אם אתם עולים על הקרונית ברחוב מרקט מומלץ למצוא מושב מאחור בצד הצפוני מול מלון הייאט. מהמושבים האלה תקבלו נופים מקסימים במורד הגבעה ומעלה לרחוב קליפורניה. אם אתם עולים על הקרונית בקליפורניה ובוואן נס, מומלץ לשבת בחזית בצד הצפוני של הקרונית. 

ממושבים אלו תקבלו נופים מרהיבים של כמה נקודות ציון חשובות בעיר כמו למשל, קתדרלת גרייס, מלון פיירמונט ואחת מאחוזות ארבע הגדולות אשר נקראת אחוזת המבול ברחובות קליפורניה ומייסון. אין ספק שמגיעים לעיר נסיעה בקרונית של סן פרנסיסקו היא משהו שאף אחד או אחת רוצים לפספס.

על אף שמאוד פשוט לקנות כרטיסים ולנסוע ממקום למקום, תכנון מוקדם של הטיול בהחלט יכול לעשות את ההבדל, מה שבטוח נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו, הקרונית המפורסמת של סן פרנסיסקו זוהי אחת החוויות הכי טובות בעיר.

מה מיוחד בקרונית בסן פרנסיסקו? האם זוהי אטרקציה מומלצת? כל מה שחשוב לשאול על נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו

הקרונית בסן פרנסיסקו היא רכבת עירונית אשר פעילה מסוף המאה התשעה עשר, זוהי הקרונית הוותיקה ביותר בארצות הברית ואחת הוותיקות ביותר בעולם שעדיין פועלות. כיום נסיעה בקרונית של סן פרנסיסקו זוהי אחת האטרקציות הכי פופולריות בעיר, זוהי נסיעה שכולה חוויה מיוחדת שלוקחת אתכם לימים ההיסטוריים של עיר הזהב סן פרנסיסקו.

נסיעה יחידה בקרונית ההיסטורית של סן פרנסיסקו עולה, 8 דולר, נסיעה עבור מי שמלאו לו שישים וחמש ומעלה עולה 4 דולר. את הנסיעה ניתן לשלם במספר דרכים, ניתן לקנות כרטיסי נייר בתחנות של הקרוניות, כמו כן ניתן לשלם במזומן ברכבת עצמה, כדאי לקחת בחשבון שיש לשלם את הסכום המדויק מפני שאין עודף, כמו כן כרטיס חד פעמי מתאים רק לנסיעה אחת בלבד בלי החלפות.

בהחלט זוהי אטרקציה מושלמת למשפחות בסן פרנסיסקו, בכל מקרה במיוחד אם אתם מתכננים לעשות את הנסיעה עם ילדים, מומלץ לתכנן את היום שלכם מראש.

נסיעה בקרונית בסן פרנסיסקו זוהי אחת האטרקציות הפופולריות בעיר, כמו גם מקומיים שמשתמשים בקווים כדי להתנייד ממקום למקום, כך שכדאי לקחת בחשבון שיכולים להיות תורים ארוכים בתחנות השונות בעיקר בתחנות המרכזיות כך שאם אתם יכולים להגיע לתחנה פחות מרכזית ככל הנראה שזה יחסוך לכם לא מעט זמן.

לחזור למשהו ספציפי?

מידע שאסור לפספס

אסור לפספס

מלונות

קולינריה

מחוץ לעיר

צריכים לבחור מלון?

דילוג לתוכן