סן פרנסיסקו התניידות – איך להתנייד בסן פרנסיסקו

צריכים עזרה בתכנון החופשה בסן פרנסיסקו ?

סן פרנסיסקו התניידות – איך להתנייד בסן פרנסיסקו

לא במקרה סן פרנסיסקו היא אחת הערים המתויירות ביותר בארצות הברית, העיר הרביעית בגודלה בקליפורניה, מציעה לתיירים שפע של אטרקציות יוצאות מן הכלל. סן פרנסיסקו היא עיר גדולה אשר מורכבת משבעים ותשעה ק"מ רבועים, עם שדרות ארוכות, רחובות מתפתלים, סמטאות רבות והרבה גבעות.

עם זאת ממש אין מה לחשוש מטיול בעיר המקסימה, בסן פרנסיסקו יש תחבורה ציבורית מעולה אשר מאפשרת להתנייד בעיר בקלות ולהגיע ממקום למקום בלי בעיה. הדרכים הטובות ביותר להתנייד בסן פרנסיסקו הן ברגל ובאמצעות תחבורה ציבורית. רוב האטרקציות הפופולריות נמצאות במרחק הליכה ממרכז העיר.

מערכת התחבורה הציבורית של סן פרנסיסקו נקראת מוני (Muni) החברה מפעילה קווי אוטובוס וחשמלית אשר מגיעים לכל מקום בעיר, וחוסכת מכם את הצורך לאוטו משלכם, מוני היא גם החברה שמפעילה את הרכבל ההיסטורי של סן פרנסיסקו.

מערכת הרכבות והרכבת התחתית של סן פרנסיסקו מופעלת על ידי החברה בארט (BART), אשר מפעילה קווים ייעודיים מנמל התעופה של סן פרנסיסקו למרכז העיר. התניידות ברכב בסן פרנסיסקו היא מעט בעייתית, העיר מאוד צפופה יש המון תנועה בכבישים וחניה זה משהו שמאוד קשה למצוא.

כשמגיעים לסן פרנסיסקו בהחלט מומלץ להכין את הרגליים להליכה מרובה, תיירים רבים כמו המקומיים מעדיפים ללכת ברגל או באמצעות אופניים ממקום למקום, כמובן כל עוד מדובר במרחקים סבירים, לחקור את סן פרנסיסקו ברגל זוהי דרך מעולה להכיר את העיר הייחודית.

אז אם אתם מתכננים טיול לסן פרנסיסקו, מומלץ לדעת מראש איך מתניידים ברחבי העיר. אין ספק שכאשר יש את המידע החשוב, לא תצטרכו לבזבז זמן מיותר, ותוכלו לייעל את הביקור בעיר. הכנו עבורכם מדריך סן פרנסיסקו להתניידות ברחבי העיר.

מערכת האוטובוסים והתחתית של סן פרנסיסקו
מערכת האוטובוסים והתחתית של סן פרנסיסקו

דרכי הגעה מנמל התעופה לסן פרנסיסקו (SFO)

מדי שנה מגיעים לסן פרנסיסקו מיליוני תיירים מכל רחבי העולם, לכן חשוב לדעת מראש איך ניתן להגיע ליעד שלכם בעיר. יש מספר דרכים להגיע לעיר משדה התעופה, באמצעות הרכבת של בארט, אפליקציות שיתוף נהיגה כמו אובר או ליפט, מונית, אוטובוס או הגעה ברכב שכור.

בארט (BART) – הגעה באמצעות הרכבות של בארט לסן פרנסיסקו זוהי דרך מהירה וזולה להגיע לעיר. בתוך שדה התעופה פועל שירות הסעות חינם אשר לוקח את הנוחתים לכל הטרמינלים בשדה התעופה. כדי להגיע לרציף הרכבת יש לקחת את הקו האדום או הכחול לתחנת גראג' ג'י (Garage G).

תעריפי הנסיעה משתנים לפי המרחק, ככל שהמרחק גדול יותר מחיר הנסיעה יהיה גבוה יותר. מחיר של נסיעה ברכבת משדה התעופה של סן פרנסיסקו אל העיר הוא 9.65 דולר לכל כיוון. כדי לעלות על הרכבת יש לקנות את הכרטיס שנקרא קליפר, אותו ניתן גם לטעון בכל פעם מחדש.

קו אוטובוס סם טרנס (SamTrans) – דרך נוספת להגיע בתחבורה ציבורית מנמל התעופה של סן פרנסיסקו, התחבורה הציבורית של מחוז סן מטאו (SamTrans) מפעילה אוטובוסים ציבוריים בין נמל התעופה למרכז העיר סן פרנסיסקו.

את תחנות האוטובוס של סם טרנס ניתן למצוא במספר מיקומים ברחבי הטרמינלים השונים, בטרמינל 2 ביציאה נמצאת תחנת האוטובוס ישירה לסן פרנסיסקו, כמו גם בטרמינל 3, מחיר של נסיעה באוטובוס זוהי הדרך הזולה ביותר להגיע לעיר, מחיר ממוצע של הנסיעה הוא בין 2 ל – 5 דולר.

אפליקציות שיתוף נסיעות  אובר/ליפט (UBER/LYFT) – אפליקציות שיתוף נסיעה אובר וליפט, פעילים בסן פרנסיסקו וניתן להזמין נסיעה משדה התעופ אל היעד שלכם בעיר. את הנסיעה מזמינים דרך האפליקציה, תעריפי הנסיעה משתנים לפי המרחק ועומסי תנועה בכבישים.

את הנסיעה יש לקחת מהקומה החמישית של נמל התעופה, גם ההחזרות יהיו באותו המקום, לכל טרמינל יש אזור איסוף אובר וליפט. טרמינל 1 – A/B & B, טרמינל 2 – C & D, טרמינל 3 – E, F & F/G

הסעה פרטית משדה התעופה (SFO) סן פרנסיסקו

ניתן להזמין הסעה פרטית משדה התעופה של סן פרנסיסקו לכל מקום ברחבי העיר. את ההזמנה של הנסיעה עושים מראש באינטרנט, הנהג שאוסף אתכם מקבל את שעות הנחיתה והוא מעודכן לגביי עיכובים או שינויים. שש שעות לפני הנחיתה תקבלו את פרטי הנהג שאוסף אתכם.

שעתיים לפני מועד הנחיתה תקבלו את המידע המדויק על נקודת המפגש. בכל שינוי שקורה ניתן ליצור קשר עם החברה המפעילה את שירותי ההסעה. הנסיעה מתקיימת ברכב חדיש וממוזג בנוחות שלכם, הנהג יעזור לכם עם המזוודות והמטען שלכם.

את האיסוף יש להזמין מראש באינטרנט, המחיר של הנסיעה הוא מאתיים ארבעים שקלים עבור עד שלושה אנשים. לאחר ביצוע ההזמנה תקבלו את כל הפרטים למייל, לאחר הנחיתה תקבלו הודעת וואטסאפ, טקסט או שיחת טלפון מהנהג כדי לתאם את נקודת המפגש המדויקת בה אתם נמצאים.

התניידות בסן פרנסיסקו

מוני (Muni) – מערכת האוטובוסים והתחתית של סן פרנסיסקו מופעלת על ידי חברת מוני, ישנם קווים לכל אורך העיר, חלק מהקווים פועלים על מסילות ולעיתים גם יורדות מתחת לקרקע, את תחנות האוטובוס תוכלו למצוא ברחבי העיר תזהו אותם שתראו, צבע צהוב על עמודי רחוב או תחנות פיזיות. תחנות מטרו ניתן למצוא על אי באמצע הרחוב ובתחנות רכבת תחתית.

מחיר נסיעה באוטובוס ברחבי העיר עולה שלוש דולר לנסיעה, ניתן לרכוש כרטיס קליפר, מקביל לרב קו בארץ, מחיר נסיעה עם כרטיס קליפר הוא שתיים וחצי דולר לאדם. ניתן לרכוש כרטיס נסיעה ליום שלם במחיר של חמישה דולר, הנסיעה בתחבורה הציבורית היא חינם למי שעדיין לא מלאו לו שמונה עשרה.

חברת מוני היא גם זו שמפעילה את הרכבל ההיסטורי של סן פרנסיסקו, כרטיס בודד לנסיעה ברכבל ההיסטורי. עולה שמונה דולר לאדם, כרטיס למי שעדיין לא מלאו לו שמונה עשרה שנין עולה חמישה דולר.

רכבלים ורכבות חשמליות (Cable cars in San Francisco) – ברחבי סן פרנסיסקו יש רכבלים ורכבות חשמליות, התחבורה הציבורית ההיסטורית של סן פרנסיסקו. רכבלים ממוקמים באזור מרכז העיר ופועלים בשלושה קווים, פאוול הייד, פאוול מייסון ורחוב קליפורניה. חשמלית קו F עולה ויורדת ברחוב השוק עד פישרמנ'ס וורף. נסיעה ברכבלים ההיסטורים של סן פרנסיסקו היא חוויה אמיתית .

ניתן לרכוש כרטיסים מראש באפליקציה של מוני (Muni Mobile) כאמור המחיר של הנסיעה הוא שמונה דולר לאדם, בהחלט מומלץ בחום לעשות נסיעה בקו ההיסטורי גם אם אתם לא צריכים להגיע למקום ספציפי.

מונית סן פרנסיסקו (taxi in San Francisco) – מוניות בסן פרנסיסקו הן דרך נוחה להתנייד בקלות בעיר. ניתן למצוא מוניות ברחוב או להתקשר מראש כדי שיאספו אתכם, כמו כן ניתן להזמין מוניות בסן פרנסיסקו באמצעות אפליקציה. החלק הטוב ביותר בשימוש במוניות הוא שניתן להגיע במהירות ממקום למקום. החיסרון הוא שזה יותר יקר מאשר לנסוע בתחבורה ציבורית.

תעריפים של מוניות בסן פרנסיסקו הם קבועים עבור כל חברות המוניות בעיר.  התשלום מתחיל ב- 4.15 דולר עבור חצי המייל הראשון. כל חצי מייל נוסף הוא 0.65 דולר. יש גם תשלום עבור המתנה בפקק, העלות היא 0.65 דולר לכל דקת המתנה בפקק. 

לחקור את סן פרנסיסקו באופניים
לחקור את סן פרנסיסקו באופניים

התניידות באמצעות אופניים בסן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו היא אחת הערים הידידותיות ביותר בעולם עבור רוכבי האופניים, מקומיים רבים בחרו באופניים כדרך הטובה ביותר להתנייד בעיר העמוסה. סן פרנסיסקו השקיעה כמות עצומה של זמן וכסף ביצירת חווית רכיבה נוחה ובטוחה עבור אלפי הנוסעים ורוכבי האופניים ברחבי העיר. 

ברחבי העיר יש מסלולי אופנים מסודרים, ברחובות הסואנים יש שבילי אופניים מסומנים בצורה ברורה ביותר, כך ניתן להגיע לרוב השכונות בעיר בבטחה וביעילות, בנתיבי אופניים מוגנים, מה שהופך את סן פרנסיסקו מושלמת לחקור אותה באמצעות אופניים.

ברחבי העיר יש המון חברות אשר מציעות שירותי השכרת אופניים, ניתן להשכיר גם אופניים חשמליות. כמו כן יש לא מעט סיורי אופניים ברחבי העיר אשר לוקחים אתכם לנקודות ציון מרכזיות בהחלט מעניין ומומלץ.

מעבורת סן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו ממוקמת במפרץ ולעיתים יש להגיע למקומות מסוימים באמצעות מעבורת, מה גם שייט במעבורת במפרץ זוהי דרך לנסוע מעבר לסן פרנסיסקו. 

מעבורת  שער הזהב תיקח אתכם לפארק הלאומי אנג'ל איילנד, סוסליטו וטיבורון מצפון 

כל המעבורות של שער הזהב יוצאות משער B בצד הצפוני של תחנת המעבורת.המעבורת הענקית תיקח אתכם לפארק אורקל ומעבורת 

הווריורס, למרכז צ'ייס. מעבורת מפרץ סן פרנסיסקו תיקח אתכם לאי המטמון, אוקלנד, אלמדה ועוד.

ישנם מספר דרכים בהם ניתן לשלם במעבורת, באמצעות כרטיס קליפר הנטען, במשרד הכרטיסים, תוכלו לשלם במזומן או בכרטיס אשראי, כמו גם תוכלו לשלם בסיפון של המעבורת, ניתן לעלות על המעבורת אם אופניים.מחיר של נסיעה במעבורת הוא 9 דולר לאדם.

המעבורת של סן פרנסיסקו
המעבורת של סן פרנסיסקו

השכרת רכב בסן פרנסיסקו

כל חברות השכרת הרכב הגדולות פועלות בשדה התעופה הבינלאומי של סן פרנסיסקו, ובעוד מקומות ברחבי העיר והאזור. על אף שאין כמו הנוחות של רכב משלכם, אתם מחליטים מתי ולאיפה לנסוע תמיד. עם זאת כדאי לקחת בחשבון שסן פרנסיסקו היא לא אידיאלית לטיול עם רכב.

הכבישים מאוד עמוסים, ברחבי העיר מאוד קשה למצוא חנייה ועם כבר מוצאים זה לרוב יהיה בחניון בתשלום, כך שגם הכסף של החניה מצטבר בהוצאה הכללית. דרך טובה לבחור באסטרטגיה יעילה היא לחכות עם השכרת הרכב עד שאתם מתכוונים לצאת לטייל מחוץ לעיר.

אם אתם נמצאים במרכז העיר ומעוניינים לצאת לטיול יום, יש מגוון מקומות מומלצים כגון מעלה גבעות מרין לסוסליטו, או דרך פוינט רייס לחוף דרייקס, במקרים אלו בהחלט זה יהיה רעיון טוב להשכיר רכב. יש הרבה מקומות לשכור רכב, או בשדה התעופה או גם בסן פרנסיסקו עצמה.

מחיר יומי ממוצע של השכרת רכב בסן פרנסיסקו הוא חמישים ושתיים דולר, עם זאת בהחלט יכולות להיות עמלות והוצאות נוספות, כמובן שמקבלים את הרכב עם מיכל דלק מלא וכך גם צריך להחזיר אותו. 

התניידות עם רכב בסן פרנסיסקו
התניידות עם רכב בסן פרנסיסקו

טיפים להתניידות עם רכב בסן פרנסיסקו

במידה ואתם מחליטים לשכור רכב בסן פרנסיסקו מומלץ לקחת אותו ליום או יומיים, ניתן גם לשכור מסוכנות השכרת רכבים הפזורות ברחבי העיר. כך לא תצטרכו לדאוג לגבי חניה או תשלום עבור כל הטיול שלכם ותחסכו לא מעט כסף. סוכנויות השכרת רכב רבות בעיר מציעות השכרות במשך עשרים וארבע שעות ביממה. 

כדאי לקחת בחשבון שאם שוכרים רכב ואוספים אותו בשעה תשע בבוקר יש להחזיר את הרכב באותה שעה באותו מקום יום למחרת. במידה ואתם מעוניינים לשכור את הרכב ולהחזיר אותו באותו היום קחו בחשבון שחלק ניכר מסוכנויות ההשכרה נסגרות בשעה שש שבע בערב.

לפני ביצוע ההזמנה חשוב לאשר את שעת סגירת הסוכנות כדי שתוכלו לתכנן מראש את היום שלכם. אם במקרה הם נסגרים מוקדם מדי, שווה לחפש אחר סוכנויות רכב אשר פועלות עשרים וארבע שעות ביממה.

כמו כל עיר גדולה, גם סן פרנסיסקו נאלצת להתמודד עם בעיות כמו ונדליזם וגנבים. אם אתם מתכננים לשכור רכב, בהחלט מומלץ לשים לב בכל מקום בו אתם מחנים את רכבכם, לא משנה השעה ביום או בלילה, הקפידו לקחת אתכם את כל חפצי הערך החשובים שלכם.

סן פרנסיסקו ברגל

סן פרנסיסקו מדורגת האחד המקומות הראשונים בעולם כאחת הערים הטובות ביותר להליכה בארצות הברית. כמו כן אחד היתרונות של הליכה ברגל בסן פרנסיסקו הוא בכך שחלק רב מהאטרקציות ממוקמות במרחק הליכה קצר יחסית מה שמאפשר לכם להגיע בקלות למקום וגם להרוויח טיול בדרך.

הליכה ברחבי העיר היא גם תמיד הדרך הטובה ביותר לחקור את השכונות התוססות של סן פרנסיסקו. החל משנת אלפיים עשרים, רחובות רבים ברחבי העיר סגורים לתנועת כלי רכב יום או יותר בשבוע, כמו למשל ג'ון פ קנדי ​​דרייב בפארק שער הזהב, ברחבי סן פרנסיסקו יש המון שבילי ומסלולי הליכה, כולל לא מעט סיורי הליכה מודרכים אל עבר נקודות הציון המרכזיות של סן פרנסיסקו. 

בין המקומות השווים ביותר לטיול ולחקור את העיר סן פרנסיסקו שווה לבקר בצ'יינה טאון ובחוף נורת', כמובן שאי אפשר להיות בסן פרנסיסקו ולא לטייל בפארק שער הזהב עם מספר גדול של מסלולי הליכה עם נופים מרהיבים של העיר וגם אטרקציות רבות שתוכלו לראות ולעשות.

האם קל להתנייד בסן פרנסיסקו?מה הדרך הטובה ביותר להגיע ממקום למקום? כל מה שחשוב לשאול על התניידות בסן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו היא ללא ספק יעד תיירותי מעולה, העיר מציעה מגוון עצום של אטרקציות מומלצות. יש מגוון דרכים להתנייד ברחבי העיר, התחבורה הציבורית של סן פרנסיסקו מאוד יעילה ונוחה ואפשר באמצעותה להגיע כמעט לכל מקום ברחבי העיר באוטובוסים רכבלים ורכבת תחתית. 

אפליקציות שיתוף נהיגה כמו ליפט ואובר הם אופציה נוספת להתנייד ברחבי העיר. כמו כן דרכים נוספות לחקור את סן פרנסיסקו הנפלאה היא באמצעות אופניים או בהליכה ברגל, חלק גדול מהאטרקציות הפופולריות של סן פרנסיסקו ממוקמות במרכז העיר במרחק הליכה אחד מהשני.

אחד הדברים החשובים להצלחת הטיול לסן פרנסיסקו היא תכנון שלו מראש, זה אומר כבר בנחיתה איך מגיעים למקומות שצריך. משדה התעופה של סן פרנסיסקו ניתן להגיע לעיר במגוון דרכים, שירות הרכבות של חברת בארט אשר ממוקם בתוך שדה התעופה ומגיעה עד מרכז העיר,

יש גם קווי אוטובוס מהשדה לעיר, ניתן להשכיר רכב בשדה כמו גם להזמין אובר או ליפט. אם אתם רוצים לפנק את עצמכם ניתן להזמין מראש הסעה פרטית משדה התעופה לכל יעד שתבחרו בסן פרנסיסקו 

בהחלט כן, סן פרנסיסקו מציעה לרווחת התושבים והתיירים המגיעים לבקר אותה רשת תחבורה ציבורית נוחה ויעילה. תוכלו ליהנות מרשת הקווים של הרכבל ההיסטורי של סן פרנסיסקו שנחשבים לאטרקציה חובה, יש אוטובוסים בזמינות גבוהה, כמו גם רכבת תחתית ומוניות. מחירי הנסיעה בהחלט סבירים וניתן לחסוך בעלויות כאשר קונים כרטיס נסיעה יומי או לזמן ארוך יותר. שווה בהחלט לנצל את העובדה שהתחבורה הציבורית של סן פרנסיסקו טובה ויעילה, לתכנן מראש את הטיול וכך תוכלו לחסוך לא מעט כסף.

התניידות באמצעות רכב פרטי בחו"ל מעניק לכם את האפשרות כמו שאומרים להיו אדונים לעצמכם, עם זאת במקרה של סן פרנסיסקו בהחלט שווה לשקול מראש האם אתם מעוניינים להתנייד באמצעות רכב שכור. סן פרנסיסקו היא לא עיר ידידותית לנהגים ורכבים,

לרוב הכבישים מאוד עמוסים ובמקרה של חניה זוהי בעיה אמיתית מפני שמאוד קשה למצוא חניה ברחבי העיר ואם כבר תמצאו זה יהיה חניון בתשלום שיגדיל את ההוצאות שלכם. הדרך הטובה ביותר לשכור רכב בסן פרנסיסקו היא לשכור אותו ליום או יומיים ולצאת בימים אלו לטיולים מחוץ לעיר, ככל הנראה הדרך הטובה ביותר להתנייד בסן פרנסיסקו היא באמצעות התחבורה הציבורית היעילה שלה

לחזור למשהו ספציפי?

מידע שאסור לפספס

אסור לפספס

מלונות

קולינריה

מחוץ לעיר

צריכים לבחור מלון?

דילוג לתוכן